[ALERT]1737800337632[/ALERT]
- Kapitał fundacji jest istotna składową działalności naszej organizacji. Zadbali od niego od samego poczatku założyciele Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Są nimi Stefan Oleszczak, Irena Gadaj, prof. Janusz Solski. Są to środki zabezpieczające funkcjonowanie organizacji pozarządowej. One są nienaruszalnymi funduszami na tzw. szczególna sytuacją. dają poczucie bezpieczeństwa i możliwość rozwoju - mówi Gabriela Figura, prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajski w Biłgoraju.
[FOTORELACJANOWA]12556[/FOTORELACJANOWA]
Fundacja FLZB jest jedną z nielicznych w Polsce, która taki fundusz ma. Powstał on dzięki zaangażowaniu samorządów i lokalnego biznesu i budowany był latami. Ulokowany jest w obligacjach skarbu państwa, a odsetki od niego są przeznaczane na dofinansowanie szczególnie wartościowych społecznych inicjatyw, reinwestycje i na bieżące funkcjonowanie Fundacji. Kapitał Żelazny stanowi podstawę stabilności funduszu lokalnego.
- Bardzo często my wyjeżdżamy lub spotykamy się z przedstawicielami organizacji pozarządowych i instytucji trzeciego sektora by zdobywać doświadczenie tym razem to my dzielimy się dobrymi praktykami i to cieszy. Bo ta wymiana jest szczególnie ważna - dodaje Gabriela Figura.
- Jako stowarzyszenie na Mazowszu funkcjonujemy od ponad 22 lat, działamy w podobnym obszarze działania jak Fundacja FLZB. Nasze ścieżki współpracy i działania przecinają się także w realizacji programu "Działaj Lokalnie". A od pewnego czasu zastanawiamy się jak zbudować kapitał żelazny, jak zaangażować w większym stopniu lokalny biznes, samorząd i mieszkańców, by to dobro wspólne się pomnażało - podkreśla Daniel Prędkopowicz z Rady Narodowego Instytutu Wolności, prezesem Fundacji Fundusz Współpracy i Stowarzyszenia Europa.
Jak podkreśla Prędkopowicz, organizacje pozarządowe działają głownie non profit, ale to nie wyklucza możliwości prowadzenia działalności odpłatnej czy w jakimś sensie działalności gospodarczej.
[ZT]32135[/ZT]
- Warto jednak - jak widać po działalności Fundacji FLZB w Biłgoraju - pozyskiwać środki z darowizn, wpłat, odpisów i tworzyć kapitał, który może być pomnażany, inwestowany i ten zysk być przekazywany na lokalne inicjatywy, przedsięwzięcia, fundusz grantowy, czy stypendialny - przyznaje.
W spotkaniu uczestniczyli także Irena Gadaj - wieloletnia Prezes Fundacji FLZB, która zapoczątkowała budowanie kapitału żelaznego Fundacji; Stefan Oleszczak - wieloletni członek Rady Fundacji, w momencie powstawania Fundacji Burmistrz Biłgoraja, który miał ważny udział w budowaniu kapitału żelaznego; prof. Janusz Solski - wieloletni przewodniczący Rady Fundacji; Helena Oleszczak - wieloletnia sekretarz Rady Fundacji oraz Wioleta Kryń - członkini Zarządu Fundacji.
Z Biłgoraja na marsze poparcia do Warszawy. Zaprasza...
Dziwne, że PiS oferuje tak kontrowersyjnego kandydata na prezydenta. Strzelają sobie w stopę. W PiS są różni ludzie, nie wyłącznie negatywni, np. ci niżej w hierarchii , wielu jest ok, solidnie pracują, nie kombinują. Najgorsi są krzykacze na szczycie tej partii , lizusy Kaczyńskiego. Prezio lizusostwo lubi i oto efekty, ktoś mu podpowiedział kiepskiego kandydata, z sensacyjną przeszłością. Bez sensu.
Dziwne
17:52, 2025-05-22
Zatrzymania w biłgorajskim ZUS-ie i KRUS-ie
To pozostałości po pisiorqch
Werynxhora
17:41, 2025-05-22
Premier nie przedstawi informacji. Większość sejmowa je
Trudno zrozumieć de facto utajnienie tak ważnej informacji. To wielki błąd, Polacy mają prawo do takiej wiedzy.
błąd
17:35, 2025-05-22
Biłgoraj. Powiatowy Dzień Strażaka 2025 (FOTO, VIDEO)
Gratulacje !
Gratulacje !
16:58, 2025-05-22
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz