W orszaku, który wyruszy po mszy, wezmą udział Trzej Królowie na koniach, dzieci, zespoły oraz orkiestry dęte, co z pewnością stworzy niezapomnianą atmosferę świąteczną. Po dotarciu do Gminnego Ośrodka Kultury, o godzinie 12:00, nastąpi uroczyste otwarcie imprezy oraz powitanie gości.
[ZT]49141[/ZT]
Wydarzenie przybierze charakter kulturalno-naukowy, a jednym z jego głównych punktów będzie konferencja na temat „Piękno kultury polskiej zawartej w publikacji 'Pieśni znad Tanwi'”, wydanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej. Publikacja ta stanowi zbiór pieśni z terenu gmin Łukowa, Księżpol i Obsza, ukazując bogatą tradycję śpiewania przy różnych okazjach - od codziennych prac po uroczystości okolicznościowe.
Prelekcje wygłoszą znani eksperci w dziedzinie kultury: etnograf prof. Mariola Tymochowicz z UMCS, muzykolog prof. Tomasz Rokosz z KUL oraz dialektolog prof. Halina Pelc z UMCS. Wystąpienia te będą połączone z promocją publikacji „Pieśni znad Tanwi”, wydanej w 2024 roku.
Kolejnym punktem programu będą występy lokalnych zespołów ludowych z Łukowej, Księżpola, Obszy oraz Liszna. Na scenie zaprezentują się m.in. zdobywcy głównych nagród na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, co z pewnością wzbogaci wydarzenie o niezapomniane wrażenia muzyczne.
Na zakończenie imprezy, w Remizie OSP Łukowa, zaplanowano poczęstunek, wspólne kolędowanie oraz potańcówkę, co pozwoli wszystkim uczestnikom na integrację i wspólne celebrowanie tej wyjątkowej chwili.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz