- Jest to nowy projekt naszego Urzędu, punkt dla młodzieży, pod nazwa Zielona Przestrzeń. Odpowiedzieliśmy na konkurs ogłoszony przez ministerstwo rodziny i polityki społecznej "Czas na młodych. Punkty doradztwa dla młodzieży". Przygotowaliśmy projekt dla młodzieży z powiatu biłgorajskiego, aby miała swe miejsce w naszym Urzędzie - podkreśla Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju.
[FOTORELACJA]10115[/FOTORELACJA]
Biłgorajski PUP dokonał analizy potrzeb i oczekiwań młodzieży wobec Urzędu Pracy. Z diagnozy wynika, że młodzi ludzie oczekują miejsca, w którym uzyskają kompleksowa informację i pomoc. Pomoc niestandardową, z różnych obszarów życia, która będzie niwelować ich problemy z rynkiem pracy.
- Nieoceniona przy przygotowaniu projektu była pomoc Młodzieżowej Rady Powiatu. Prezydium tego gremium pomogło dokonać ankietyzacji uczniów ostatnich klas szkół średnich. Otrzymaliśmy 700 ankiet, które poddane zostały analizie, przeprowadziliśmy także wywiady z osobami młodymi pozostającymi bez pracy. W ten sposób otrzymaliśmy informację zwrotną, która jest podstawą projektu - dodaje dyrektor Łagożna.
Jak podkreślała podczas otwarcia Zielonej Przestrzeni Halina Bazan kierownik Referatu Usług Rynku Pracy w PUP Biłgoraj, projekt zakłada wielotorowe wsparcie dla ludzi młodych.
- Są to dotacje plus, cek mobilny, praca puls, talon "wachlarz możliwości", treningi zawodowe, kreator kompetencji, warsztaty zarządzania domowym budżetem czy indywidualne szkolenia. W ofercie jest także poradnictwo zawodowe, poradnictwo psychologiczne, wsparcie z zakresu form pomocy społecznej, poradnictwo edukacyjne, poradnictwo mieszkaniowe oraz doradztwo prawnej i ekonomiczno - finansowe - wylicza Halina Bazan.
- Jesteśmy u progu dorosłości, niedługo wjedziemy w pełni na rynek pracy. Wiele osób w naszym wieku ma problem ze znalezieniem informacji. Oczywiście jest internet, jednak nie wszystkie informacje są tam rzetelne, sprawdzone, aktualne. Dobrze by było takie miejsce w Biłgoraju, gdzie można byłoby przyjść i rzetelną poradę otrzymać, sprawdzić swe mocne i słabe strony, otrzymać wsparcie. Bardzo się cieszę, że takie miejsce udało się stworzyć - zaznacza Paweł Pędziwiatr, przewodniczący Młodzieżowej Rady Powiatu.
Projekt otrzymał wsparcie w kwocie 1,2 mln zł, realizowany będzie w terminie 1 grudnia 2023 roku - 31 grudni 2024 roku. Punkt czynny jest od godziny 9:00 do 16:00 od poniedziałku do środy i od godziny 11:00 do 18:00 w czwartki i piątki.
[ZT]38119[/ZT]
Kit08:03, 04.12.2023
Kolejne próba udowodnienia że jesteśmy potrzebni.
Nielegalnie przekroczyli granicę. Straż Graniczna...
Ja się pytam gdzie jest kościół biłgorajski? Gdzie jest ks. Kołtun i Flis? Gdzie są pozostali pasterze? Czy nie widzicie tych wilków pod owczymi skórami?
Biskup
23:47, 2025-07-02
Nielegalnie przekroczyli granicę. Straż Graniczna...
Chłopcy pochodzą z Bliskiego Wschodu i uciekali przed wojną. Są w takiej samej sytuacji jak nasi dziadkowie w czasie II wojny światowej, którzy wracali z Syberii i szukali pomocy na Bliskim Wschodzie. Być może dostali wówczas pomoc i schronienie od ich pradziadków. Nie wstyd wam katonacjonaliści?
Jan
23:44, 2025-07-02
Głośno o Biłgoraju. Zainteresował się nim działacz Konf
Chłopcy pochodzą z państw Bliskiego Wschodu. Tak, tego rejonu gdzie Polacy w czasie drugiej wojny światowej dostawali pomoc i schronienie. Nie wstyd wam katonacjonaliści?
Patriota
23:36, 2025-07-02
Wybory uzupełniające do Rady Gminy Biłgoraj
Jak kandydat Świerczyńskiego nie wygra, to nie będzie miał większości w radzie. 2 razy brak absolutorium i do widzenia.
Wyborca
23:27, 2025-07-02