Centrum Specjalistyczne SOS, któe dziś rozpoczęło swe funkcjonowanie w Biłgoraju, to jedna z pięciu tego typu placów w Polsce.
- Centrum wyposażyliśmy w bardzo nowoczesny sprzęt specjalistyczny – zarówno do diagnostyki, jak i samej terapii. W placówce będzie pracować dwóch terapeutów integracji sensorycznej z bogatym doświadczeniem, którzy przed rozpoczęciem leczenia postawią każdemu beneficjentowi szczegółową diagnozę i ustalą indywidualnie dobrany plan terapeutyczny - mówi Anna Sanicka - Oleszczak, Koordynatorka Centrum Specjalistycznego SOS w Biłgoraju, psycholog dziecięcy.
Jak zaznacza Adrianna Gorzka, koordynator PR w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce. - Naszym celem jest rozszerzanie specjalistycznych usług dla wychowanków Wioski SOS. Chcemy zapewnić naszym podopiecznym darmowe, kompleksowe i fachowe wsparcie psychologa, pedagoga, psychiatry, terapeuty integracji sensorycznej - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl.
- Chcemy skrócić proces dostępu do specjalistów naszych dzieci. Dziś niestety trwa to tygodnie, a w tym czasie problemy się pogłębiają. Chcemy, by dostępność do fachowców była bez kolejki i była udzielana kompleksowo
- dodaje Marian Łosiewicz, Dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Biłgoraj.
[FOTORELACJA]10039[/FOTORELACJA]
W uroczystości otwarcia Centrum, obok społeczności biłgorajskiej Wioski Dziecięcej SOS, uczestniczyli także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele centrali Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, starosta biłgorajski Andrzej Szrlip, komisarz gminy Biłgoraj Beata Strzałka, wiceburmistrz Jarosław Bondyra, dyrektor PCPR w Biłgoraju Emilia Okoń oraz kierownik biłgorajskiego MOPS-u, Anna Dziadosz.
Jak podkreślił starosta Andrzej Szarlip, powiat biłgorajski zleca Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce zadanie z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.
- Na te zadania, w bieżącym roku przeznaczonych zostało zgodnie z umową 4,3 mln zł. W prowizorium budżetowym na rok 2024 już zapisaliśmy 30 tys. zł środków tylko na wsparcie działalności Centrum
- poinformował starosta.
Wioska Dziecięca SOS w Biłgoraju, jest najstarsza tego typu placówką w Polsce, powstała w roku 1984. Zapewnia dzieciom rodzinną opiekę, wychowanie, utrzymanie i dostęp do edukacji, ochrony zdrowia, rozwoju hobby i pasji oraz wychowuje do dorosłego odpowiedzialnego życia.
JR07:58, 22.11.2023
Szkoda, że na to wydarzenie zostali zaproszeni politycy a nie osoby wspierające Wioskę Dziecięcą i członkowie stowarzyszenia... Trudno
Urząd10:35, 22.11.2023
piep.....eni politycy. Robią sobie na krzywdzie dzieci kampanię samorządową. Beatka i Andrea. Już na granicy z Ukrainą też się reklamowali i wstydu przynieśli.
2 1
idioto wioska dziecięca jest dofinansowana przez powiat w kwocie ponad 4 mln. inne powiaty mogą tylko brać przykład. Te wycieczki polityczne zostaw dla siebie jak nie wiesz kto pomaga.