Znamy laureatów XVII edycji programu Marka Lubelskie. Dziesięć firm z regionu odebrało certyfikaty podczas XXIV Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego i XVII edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie, która odbyła się 11 lutego 2023 r. w Centrum Spotkania Kultur.
Łącznie już 101 firm z regionu może pochwalić się znakiem towarowym Marka Lubelskie.
- Jako gospodarz województwa jestem zaszczycony, że mamy tak wielu wspaniałych ludzi, instytucje i przedsiębiorstwa, których działalność w kraju i świecie wzmacnia pozytywny wizerunek regionu lubelskiego, a także buduje wokół niego dobre relacje i atmosferę sprzyjającą nawiązywaniu kontaktów i współpracy na różnych polach aktywności - mówi podczas gali Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego.
[FOTORELACJA]8864[/FOTORELACJA]
14 grudnia 2022 r. po raz XVII zebrała się Kapituła projektu gospodarczego Marka Lubelskie.
W posiedzeniu uczestniczył Zarząd Województwa Lubelskiego na czele z przewodniczącym Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim. W skład weszli także przedstawiciele uczelni wyższych oraz lokalnych mediów. To oni wskazali dziesiątkę laureatów.
– W tej grupie dominują firmy rodzinne, które od lat z ogromną starannością dbają o swoje biznesy. Certyfikat to dla nich nie tylko duża satysfakcja, ale również wymierne korzyści. Wielu laureatów podkreśla, że znak Marka Lubelskie uwiarygadnia ich w oczach polskich i zagranicznych kontrahentów – podkreślał Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Nabór do projektu gospodarczego Marka Lubelskie trwał od 5 listopada do 5 grudnia 2022 roku. W tej edycji wpłynęły 23 zgłoszenia, wszystkie przeszły ocenę formalną i merytoryczną zgodnie z regulaminem.
Projekt gospodarczy Marka Lubelskie realizowany jest od 2007 roku. Jego organizatorem jest województwo lubelskie. Wśród firm króluje branża spożywcza. Pozostałe związane są z branżą medyczną, usługową, mechaniczno-produkcyjną, budowlaną, odzieżową, IT, turystyczną i ogrodniczą.
Celem projektu Marka Lubelskie jest tworzenie efektu „place of origin”, czyli identyfikacji produktów wysokiej jakości z miejscem ich pochodzenia, a także promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego – Marka Lubelskie. Tworzenie efektu „place of origin” wskazuje na miejsce pochodzenia, które często traktowane jest przez klientów jako dodatkowa zaleta, mająca wpływ na wybór artykułów.
Podstawowym warunkiem uczestnictwa w projekcie jest prowadzenie działalności na terenie województwa lubelskiego co najmniej od 24 miesięcy.
Gratulujemy zwycięzcom.
Logan15:13, 12.02.2023
Fajny konkurs, prawie co drugi zgłoszony został laureatem, szkoda że takiego prawdopodobieństwa nie ma w dużym lotku
Seba19:15, 12.02.2023
Kiedyś żeby być marką w jakiejś dziedzinie trzeba było wiele lat być na rynku, w swojej branży i mieć sukcesy. Ile jest firm meblarskich u nas w powiecie produkujących meble? Nie składających z gotowych elementów, tylko produkujących od podstaw różne meble. Nikt z nich nie zasłużył na markę meblarską?
Adam19:49, 12.02.2023
Gdzie jest napisane, że firma powinna mieć „lata działalności”?. To nie jest nagroda za staż, tylko:
„celem projektu Marka Lubelskie jest tworzenie efektu „place of origin”, czyli identyfikacji produktów wysokiej jakości z miejscem ich pochodzenia, a także promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego Marka Lubelskie.
Podstawowym warunkiem udziału w projekcie jest prowadzenie działalności na terenie województwa lubelskiego co najmniej od 24 miesięcy.
Udział i zgłoszenia do certyfikatu Marka Lubelskie jest dobrowolny i bezpłatny, dlatego każdy wziąć udział może. 😉
olek09:08, 13.02.2023
BRW to jest marka.
Logan10:46, 13.02.2023
Mam pomysł na biznes z marka. Wystarczy założyć Pasmanterie Narodowa z prostym asortymentem, wstęgi i nożyce. Za moment, przed wyborami zacznie się plaga przecinan i otwarć większa niż ilość remontow na niemieckich autostradach.Do tego jeszcze serwis foto i sukces murowany. A jakby jeszcze założyć fundację wstęga plus, to jakiś milion wpadnie, w końcu to też edukacja durnego elektoratu
Iman19:58, 13.02.2023
Typowa zaściankowość tej części Polski. Czego tu się spodziewać? Gratulacji? Ktokolwiek coś zdobędzie, zajmie wysokie miejsce, to zamiast pogratulować, bo to normalna, zdrowa cecha ludzi, to wychodzi zazdrość tych, którzy niczego w życiu nie zdobyli i niczego nie zdobędą. „Sukcesem” tych osób będzie hejtowanie innych za zasłoną pod innym nickiem. Mam propozycję do tych, którzy mają takie „świetne” pomysły na zdobycie tego certyfikatu. Zróbcie tak, jak piszecie, przecież nikt wam nie zabrania. Myślę, że to jest lepsze jak hejtowanie. Przynajmniej coś pożytecznego zrobicie w swoim życiu. Tylko, że miejsce takich nieudaczników jest ukrywanie się za jakimś nickiem i wypisywanie swoich frustracji i zazdrości.
Biłgoraj08:19, 14.02.2023
Typowa zaściankowość to plucie na komentarze ludzi mających inne zdanie i nazywanie niesłusznie innych komentarzy hejtem. Każdy ma prawo do własnego zdania. Ja tak samo uważam że marka to wiele lat na rynku i wielkie doświadczenie i sukcesy. Mam prawo do tego zdania. I nie interesuje mnie ta czy inna firma. Marka to była Mewa, są BRW, Polskone, Model i różne małe firmy działające kilkadziesiąt lat na naszym rynku. Każdy ma prawo otrzymywać tytuły i marki jakie tylko chce. Nie o to chodzi. Powodzenia tym wszystkim działającym wiele lat i tym zaczynającym działalność.
Iman12:15, 14.02.2023
do Biłgoraj. Ta zaściankowość to brak rozeznania za co dokładnie otrzymuje się nagrodę, jakie kryteria należy spełnić, ile firma minimum powinna być na rynku i komentowanie z pominięciem wszystkiego, o czym przed chwilą napisałem. To tworzenie sobie swoich zasad i decydowanie o tym, komu ty osobiście przyznał(a)byś nagrodę. Idąc dalej, poza firmami, które zostały wymienione żadna inna nie powinna otrzymać nagrody?! Tak więc jaki jest cel tego certyfikatu Marka Lubelskie? Przyznać nagrodę ww firmom i zwinąć się z promocją Marka Lubelskie? To jest zaściankowość, a nie posiadanie innego zdania. ;)
Komisja Budżetu przeciwna. Zabytkowy budynek nie będzie
Na placu gdzie był obóz przejściowy odbywają się różnego rodzaju imprezy i nikomu to nie przeszkadza że tam kiedyś cierpieli i umierali ludzie. Budynek został wyceniony na tyle bo ktoś próbuje zarobić na jego historii. Właśnie dlatego podatnicy miasta Biłgoraj nie powinni wydawać na to pieniędzy. Budynek jest w takim stanie jak widać i każdy remont nie obędzie sie bez interwencji konserwatora zabytków więc w przypadku zakupu przez miasto(oby nie) nie skończy sie na kwocie którą życzy sobie sprzedawca. Zrobić dokumentację historyczną i zostawić niech się właściciel i pośrednik sam o to martwi. Ps.Czy przypadkiem owa nieruchomość razem z podwórkiem nie należy do pani Beaty?
1
22:54, 2025-05-12
Komisja Budżetu przeciwna. Zabytkowy budynek nie będzie
Szkoda, w odremontowanym budynku można by było coś ciekawego zrobić. Ofiarom bestialstwa należy się pamięć.
Q
21:54, 2025-05-12
Komisja Budżetu przeciwna. Zabytkowy budynek nie będzie
Właściciele niech najpierw zadbają o ten budynek.
Olek
21:35, 2025-05-12
Komisja Budżetu przeciwna. Zabytkowy budynek nie będzie
Deweloper już się interesuje.
Dragon
20:23, 2025-05-12