Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Eko - Challenge i sprzątanie lasu Dereźnia - Wola Dereźniańska - Sól (FOTO)

15:45, 22.02.2020 Aktualizacja: 12:11, 21.10.2025
9 Eko - Challenge i sprzątanie lasu Dereźnia - Wola Dereźniańska - Sól (FOTO)
Coraz szersze kręgi zatacza społeczna akcja Biłgoraj "Eko - Challenge", polegająca na społecznym sprzątaniu terenów zielonych i walce z dzikimi wysypiskami oraz zaśmiecaniem lasów. Dziś odsłona akcji odbyła się w okolicach miejscowości Dereźnia - Wola Dereźniańska - Sól.

W akcję włączyło się kilkadziesiąt osób, w tym strażacy ochotnicy z OSP Wola Dereźniańska, Ruda Solska i Dereźnia. -W Biłgoraju nasza akcja przyjęła się bardzo dobrze, teraz włączają się w nią sąsiednie miejscowości. Dziś sprzątany był las przylegający do Biłgoraja, który niestety strasznie jest zaśniecony. Z jeden strony są to śmieci w przydrożnych rowach z drugie jakieś dzikie wysypiska opon czy po prostu śmieci zwiezione z gospodarstw domowych. Akcję sprzątania dziś organizują druhowie strażacy oraz mieszkańcy miejscowości m. in. Dereźnia, Wola Dereźniańska, Ruda Solaka czy Sól, a my się przyłączamy. Wspólnie robimy coś dobrego - zaznacza Piotr Swacha Biłgoraj "Eko - Challenge".

-Dużo się mówi o problemie zaśmiecania lasów. Wywieszane są tabliczki zakazujące tego, ale to są działania prewencyjne ważne ale widać nie wystarczające, stąd potrzeba konkretnych działań - zaznacza druh Mateusz Oleszczak. Jak dodaje druh Mariusz Rataj zaśmiecona okolica przede wszystkim świadczy o jej mieszkańcach. -Śmieci w lesie się pojawiają, nie wierzę, że wywożą je mieszkańcy sąsiednich miejscowości, bo tu każdy każdego zna, ale źle o nas świadczą. Jakieś latające reklamówki, puste butelki w rowach czy worki pełne odpadów. Chcemy coś z tym zrobić i to jedne z przejawów naszego działania - dodaje.

Organizatorzy akcji zwracają uwagę także na fakt, że przez te lasy przebiegają szlaki turystyczne rowerowe i piesze, z których coraz częściej korzystają turyści.  -Skoro te lasy przylegają do naszych miejscowości nie chcemy się ich wstydzić, chcemy by były piękne zadbane i dobrze świadczyły o mieszkańcach. Poza tym robimy to także dla przyrody, czyste lasy to zdrowe powietrze i piękna przyroda - zaznacza.

Obok strażaków w akcję zaangażowali się także mieszkańcy, w tym rodzice z dziećmi. -Cieszy to, że jest taka pozytywna odpowiedź od społeczeństwa. Cieszy udział młodzieżowych drużyn strażackich czy dzieci. To lekcja wychowania i dobry przykład. Pokazanie, że razem możemy zrobić coś dla dobra wszystkich. W tej chwili mamy worki i rękawice do zbierania śmieci. Są dostępne samochody, które zawożą uczestników w konkretne miejsca oraz zabezpieczony samochód z przyczepą by śmieci posortowane odbierać i zawozić w miejsce, sąd zabierze je PGK. Mamy także w obwodzie ciągnik z większą przyczepą, który może wjechać do lasu. Więc akcja jest udana - podkreśla sołtys Woli Dereźniańskiej, Henryk Rzeźnik.

Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem.

/bilgoraj.com.pl/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (9)

0 0

Może szlachta z JRG weźmie przykład.

17:38, 22.02.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

20:56, 22.02.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ajowyajowy

0 0

Jeszsze trochę i takie akcje przejdą do lamusa, bo nie będzie czego sprzątać. Rozejrzycie sie po okolicy. Biłgoraj jest sukcesywnie pozbawiany lasów. Cięcie po do cięciu fundowane przez Nadleśnictwo Biłgoraj na wszystkich kierunkach: droga na Ciosmy, droga leśna Gromada - Bukowa, tereny za zalewem Bojary, droga na Ray Dylańskie, a już najbardziej przetrzebione sa lasy w kierunku na Wolę Małą i Edwardów.

21:06, 22.02.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

uahahahaahauahahahaaha

0 0

jakiś typ wyrzucił też faktury buahahahaaha

wyrzucać śmieci do lasu też trza umieć !!!

21:07, 22.02.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ajowyajowy

0 0

Jeszcze troche i takie akcje będą wspomnieniem. Okolice Biłgoraja są bezlitośnie trzebione przez Nadleśnictwo. Powód to bezkarność Nadleśnictwa i brak prężnej organizacji, która powiedziałaby stanowcze NIE NISZCZENIU NASZEGO WSPÓLNEGO DOBRA JAKIM SĄ LASY. Pod pozorem planowej gospodarki Biłgoraj jest pozbawiany swego największego bogactwa. Zobaczcie co widać tylko z drogi (a ile jest cięć niewidocznychz drogi) w kierunku na Ciosmy, Grromada - Bukowa (droga leśna), za zalewem Bojary, kierunek na Rapy Dylańskie, a już największe spustoszenia są w kierunku naWolę Małą i Edwardów.

21:17, 22.02.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

sami nasmiecili to i sprzataja przeciez nikt tam z Bukowy smieci nie wyrzucal

11:58, 23.02.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

Surowo karać winnych zaśmiecania , próbować ustalić . Czasem to się udaje.

14:05, 23.02.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ezsilnyezsilny

0 0

Z nadleśnictwem jeszcze chyba nikt nie wygrał, bo dla nich najważniejsza jest KASA ze sprzedaży drewna i nieodparta chęć zameldowania przełozonym wykonania zadania.

10:31, 24.02.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

A gdzie są samorządy, gospodarka komunalna, Straż Leśna, Straż Miejska i inne służby. Przecież mieszkaniec/podatnik PŁACI im. A może ci z 500+ też by raz na miesiąc ruszyli 4-litery i coś dla swoich "darczyńców" zrobili. Brałem udział w tej eco-challenge i muszę powiedzieć, że jak zobaczyłem śmieciory po kilku dniach w sprzątanych przez nas okolicach, to zwątpiłem w sens tej akcji.

13:45, 24.02.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%