Biłgoraj, wiadomości, informacje, wydarzenia

Zamknij
20:56, 02.06.2026
2 czerwca 2026 roku, Tarnogród stał się miejscem kluczowej dyskusji o przyszłości Polski Wschodniej, globalnej geopolityce oraz potędze rodzimego rolnictwa. W tutejszej bibliotece publicznej odbyło się wyjątkowe spotkanie otwarte z udziałem wicepremiera i ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego oraz wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Małgorzaty Gromadzkiej. Bezpośrednim pretekstem do wizyty była premiera najnowszej, publicystyczno-filozoficznej książki szefa polskiej dyplomacji pt. „Rozmowy rzymskie”.
07:56, 31.05.2026
W sobotni wieczór, 30 maja 2026 roku, w Zajeździe Gajówka koło Panasówki, na styku gmin Tereszpol i Zwierzyniec odbyło się spotkanie z Januszem Korwin-Mikkem,  politykiem, publicystą, autorem książek i wieloletnim uczestnikiem polskiego życia publicznego.
13:09, 28.05.2026
To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń polityczno-kulturalnych tego roku w powiecie biłgorajskim. Na początek czerwca 2026 roku zaplanowano otwarte spotkanie z Radosławem Sikorskim - wicepremierem oraz ministrem spraw zagranicznych RP. Jeden z najważniejszych polskich dyplomatów przyjedzie do Tarnogrodu, by porozmawiać o przyszłości kraju, Europy i globalnych zagrożeniach.
13:02, 22.05.2026
W czwartek, 21 maja 2026 roku, w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się otwarte spotkanie z mieszkańcami, którego gospodarzami byli liderzy prężnie rozwijającej się formacji politycznej Nowa Polska. Do Biłgoraja zawitali: ceniony samorządowiec i senator Wadim Tyszkiewicz oraz burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska. Głównymi tematami dyskusji była przyszłość kraju w ujęciu lokalnym oraz plany utworzenia struktur regionalnych ugrupowania w powiecie biłgorajskim.
11:50, 17.05.2026
Mieszkańców Biłgoraja i okolic czeka ciekawe wydarzenie na lokalnej scenie politycznej. Już w najbliższy czwartek, 21 maja 2026 roku, w Biłgorajskim Centrum Kultury (BCK) odbędzie się otwarte spotkanie z liderami nowo powstałego ugrupowania NOWA Polska.
15:51, 25.03.2026
25 marca, w naszym powiecie zapachniało tradycją i domowymi wypiekami. Stowarzyszenie „Most pokoleń. Seniorzy dla dzieci i młodzieży" zorganizował wyjątkowe spotkanie wielkanocne, które stało się kolejnym pięknym mostem łączącym pokolenia.
21:20, 23.03.2026
23 marca 2026 roku, w remizie OSP Aleksandrów II odbyło się otwarte spotkanie z Posłem Januszem Kowalskim. Wzięło w nim udział około 50 osób. Był czas na pytania dyskusję o przyszłości Polski i regionu.
13:32, 12.03.2026
W Gminie Aleksandrów trwa właśnie konferencja poświęcona kluczowym możliwościom wsparcia dla samorządów!
10:52, 19.02.2026
Spotkania zostały zorganizowane i przeprowadzone z inicjatywy starosty biłgorajskiego.
09:09, 06.02.2026
5 lutego 2026 roku biłgorajscy diabetycy spotkali się, aby wspólnie podsumować miniony rok i wyznaczyć cele na kolejne dwanaście miesięcy.