Kościół pw. św. Jana Pawła II w Biłgoraju stał się świadkiem niezwykle ważnego wydarzenia dla całej lokalnej społeczności wiernych. W sobotę, 27 czerwca 2026 roku, blisko 100 ministrantów z całego rejonu biłgorajskiego przyjęło z rąk ks. prałata Józefa Flisa uroczyste błogosławieństwo do pełnienia zaszczytnej funkcji lektora. To zwieńczenie ich wielomiesięcznej, sumiennej pracy i formacji duchowej.