Uczniowie najpierw wysłuchali krótkiego wykładu na temat produktów zbożowych, przygotowywania zakwasu żytniego, sposobu produkcji makaronu, a następnie uczestniczyli w części praktycznej i samodzielnie wykonali: chałkę na mące orkiszowej z kruszonką, chleb pszenny z dodatkiem soczewicy.
[FOTORELACJANOWA]12350[/FOTORELACJANOWA]
Ponadto otrzymali zakwas żytni do wypieku chleba żytniego pytlowego do wykonania w domu wraz z inspirującymi przepisami. W kolejnej części warsztatów uczniowie mieli możliwość obejrzenia produkcji makaronu z pszenicy durum od podstaw. Na ten proces składają się: przygotowanie surowców, sporządzenie ciasta, formowanie i wykrawanie w specjalnej maszynie oraz suszenie w odpowiedniej suszarni, sortowanie oraz pakowanie produktu już gotowego.
Każdy z uczestników otrzymał samodzielnie upieczone produkty zbożowe: chałkę z kruszonką, chleb udekorowany w dowolny sposób za pomocą szablonów, a także zakwas oraz makaron.
Ostatnim punktem programu było zwiedzanie uczelni, sal wykładowych, ćwiczeniowych oraz pracowni gastronomicznych. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z ofertą studiów wyższych i w przyszłości kontynuowania swojej nauki w tym zawodzie.
Wyjazd zorganizowała Angelika Woźnica - nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych oraz wychowawca klasy 5TGO Anna Kraczowska - Bednarz. Dzięki inicjatywie Angeliki Woźnicy nasza szkoła nawiąże współpracę z Wydziałem Nauk o Żywności i Biotechnologii w najbliższym czasie.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz