Jak zaznacza Janusz Rosłan, burmistrz Biłgoraja, jako kraj osiągnęliśmy już ten poziom, że nie zabezpieczamy jedynie minimum potrzeb edukacyjnych ale standardy są podnoszone.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"10538"}
- W tej hali są zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania, obiekt spełnia wymagania rozgrywania zawodów krajowych i międzynarodowych, jest bogate zaplecze sanitarne, obiekt połączony jest z obiektem szkoły. Bez wątpienia są to doskonałe warunki, liczymy na to, że przełożą się one na podniesienie sportowych sukcesów jakie do tej pory były osiągane - mówi burmistrz Janusz Rosłan.
Hala kosztowała 15,6 mln złprzy czym 15,5 mln to koszt prac budowlanych. - Gro środków udało się pozyskać z Programu Polski Ład, to 7,3 mln zł, a Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej 2,8 mln zł i wkład własny gminy miasto Biłgoraj wyniósł 5,4 mln zł - dodaje burmistrz Rosłan.
Marian Kurzyna, dyrektor biłgorajskiej "Jedynki" podkreśla, że powstała hala to jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych w województwie lubelskim. - Mam tu na myśli estetykę, jakość wykonania, funkcjonalność i zastosowane rozwiązania i poziom funkcjonowania poszczególnych segmentów. Aż się chce przebrać w strój sportowy i zagrać w piłkę halową, koszykówkę, siatkówkę czy inną dyscyplinę i po prostu pograć - zauważa.
Jedną z domen biłgorajskiej "jedynki" jest stawianie na sport i rozwój fizyczny dzieci i młodzieży. - Od wielu lat nasza szkoła we współzawodnictwie sportowym Lubelszczyzny w klasyfikacji i współzawodnictwie Szkolnego Związku Sportowego plasuje się w pierwszej dziesiątce. To powód do dumy. Liczymy - po oddaniu hali na kolejne laury, w tym te związane ze sportami drużynowymi - dodaje dyrektor Kurzyna.
W otwarciu uroczystym hali uczestniczyła społeczność szkoły, uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście w tym samorządowcy, przedstawiciele Rady Miasta Biłgoraja i władz powiatowych, przedstawiciele wykonawców czy dyrektorzy miejskich placówek oświatowych. Od gości szkoła otrzymała kilka kompletów piłek sportowych.
::news{"type":"see-also","item":"40026"}
::addons{"type":"alert"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Biłgorajskiego
a ja mam inne zdanie, jest ok, może jakieś uprzedzenia ktoś ma
w porządku
20:36, 2026-06-24
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Biłgorajskiego
Bardzo kompetentne te kobietki z opozycji, spełniają swoją rolę, wreszcie ktoś kontroluje, . Odnoszą sie kulturalnie, ale sa przycinane. One nie mają czterech radców do podpowiedzi.
Stop
19:43, 2026-06-24
Kultura i historia w Muzeum Osuchy '44
Zlitujcie sie! Miejcie trochę szacunku dla seniorów . Niedziela, samo południe 30 st. w cieniu, narażacie ludzi na udary! Nie można inaczej?
Colt
18:15, 2026-06-24
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Biłgorajskiego
10,5mln złotych trafiło do Powiatowego Urzędu Pracy na aktywizację osób bezrobotnych.Jakie efekty tej aktywizacji?
BP
17:17, 2026-06-24