Dzień 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości w Polsce. Upamiętnia ono odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. W dniu 11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała władzę zwierzchnią Józefowi Piłsudskiemu, a Polska odzyskała niepodległość. Święto to jest obchodzone w Polsce od 1937 roku.
[FOTORELACJA]9894[/FOTORELACJA]
Obecnie, w Polsce, dzień ten jest uważany za jeden z najważniejszych dni w roku i jest obchodzony w sposób uroczysty. Z racji, że 11 listopada jest dniem wolnym od pracy i zajęć lekcyjnych, szkoły uroczyste apele organizują w jego przeddzień, tj. 10 listopada. Nie inaczej było w tym roku w regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.
Placówka wzięła udział w akcji #SzkołaDoHymnu, był uroczysty apel oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów i nauczycieli.
Świętowanie 11 listopada w Polsce to czas, kiedy Polacy wspominają swoją historię i odzyskanie niepodległości. W tym dniu odbywają się uroczystości, parady, koncerty i wiele innych wydarzeń, które mają na celu uczcić ten ważny dzień w historii Polski.
O tym, co 11 listopada dziać będzie się w powiecie biłgorajskim, piszemy w artykule:
[ZT]37549[/ZT]
[ZT]37564[/ZT]
klasa08:51, 11.11.2023
No to się nasz - ostatni Janusz elektryka- ubrał🤣
Gmina Biłgoraj zyskała prawie 2 mln zł na rozwój usług
I wszystko to wysiłkiem Ludu pracującego.
AND
20:56, 2025-06-07
Polityk PiS przeszedł do Brauna. To poseł od nas
był taksówkarzem
był
19:54, 2025-06-07
Polityk PiS przeszedł do Brauna. To poseł od nas
Ten, który przylgnął do Brauna, nie jest z biłgorajskiej ziemi. Zdaje się, że on pochodzi z Krasnegostawu , była taksówkarzem w Zamościu.
nie nasz
19:52, 2025-06-07
Koncert muzyczny NA WSPÓŁCZESNĄ NUTĘ. Będzie się działo
Dni Biłgoraja, o coś dobrego wiele atrakcji , jarmark, koncerty itd. Kramy , stargany już wypełnione.
miejscowy
19:35, 2025-06-07