Zamknij

RCEZ w akcji #SzkołaPamięta

17:10, 29.10.2023 Aktualizacja: 17:20, 29.10.2023
Skomentuj RCEZ w akcji #SzkołaPamięta RCEZ w akcji #SzkołaPamięta

„Szkoła pamięta” to hasło akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, do której aktywnie włączyło się Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

27 października 2023 roku, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego biłgorajskiego RCEZ-tu odwiedzili i uporządkowali lokalne miejsca pamięci.

[ZT]37117[/ZT]

Zapalili symboliczne znicze przy „Pomniku Ofiar Pomordowanych przez funkcjonariuszy NKWD, UB w latach 1944 – 1956”, na mogiłach poległych żołnierzy oraz na grobach nauczycieli, pracowników i uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej spoczywających na miejscowym cmentarzu.

W zadumie odmówiono modlitwę za tych, którzy tworzyli historię naszego regionu i szkoły.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Celem wyjścia było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach oraz o zwykłych ludziach, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Samorząd Uczniowski

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%