25 października 2023 roku, w MDK Biłgoraj odbył się wernisaż wystawy pt. “W Zagrodzie Sitarskiej”. Wydarzenie odbyło się w Galerii “Pierwsze Piętro” z udziałem zaproszonych gości. Autorami prac są dziewczęta z grup młodzieżowych Pracowni Plastycznej “Tęczowa Malarnia”.
„Tęczowa Malarnia” to nazwa pracowni plastycznej, prowadzonej przez panią Annę Świcę. Celem zajęć plastycznych, na które uczęszczają dzieci w wieku od 5 lat po młodzież nastoletnią, jest rozbudzanie zainteresowań sztuką, kształtowanie predyspozycji i uzdolnień artystycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, a tym samym przygotowanie wychowanków do uczestnictwa w życiu kulturalnym poprzez działalność plastyczną w szerokim znaczeniu tego słowa.
[FOTORELACJA]9780[/FOTORELACJA]
Zajęcia z zakresu rysunku, malarstwa i pracy manualnej mają na celu kształtować wyobraźnię i twórcze myślenie, inspirować i motywować uczestników zajęć do samodzielnych poszukiwań w zakresie ekspresji twórczej, rozszerzać wiadomości o stylach, epokach, wybitnych twórcach i ich dziełach oraz wdrażać do współdziałania w grupie.
Efekty działalności wychowanków w postaci różnorodnych prac plastycznych, prezentowanych na wystawach w MDK, w Internecie, biorących udział w konkursach, motywują dzieci i młodzież do pełniejszego rozwoju i zdobywania wiedzy. Ponadto prestiżowe nagrody zdobywane przez młodych artystów na konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych stanowią satysfakcjonujące ukoronowanie twórczych wysiłków.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zachęcali by głosować na Rafała Trzaskowskiego...
Trzask - tak
Trzask
23:53, 2025-05-30
Zachęcali by głosować na Rafała Trzaskowskiego...
Trzaskowski zostanie prezydentem.
tak
23:51, 2025-05-30
Dziękczynna Msza święta na podsumowanie jubileuszu FOTO
Karol 👍👍
Karol
23:50, 2025-05-30
Cztery licencje PZM dla Autodromu Biłgoraj
Pochwalimy się Autodromem prezydentowi Trzaskowskiemu, on wygra te wybory.
super
23:49, 2025-05-30
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz