Ciekawy film, książka, podcast? Co grają w kinie? O czym piszą w mediach? Warto rozmawiać i warto mieć swoje zdanie. Przestrzeń do dyskusji, pełną książek, gazet i inspiracji mają młodzi ludzie w Smólsku.
Pomysł przyszedł od młodzieży, która chciała zorganizować wieczór filmowy. Chętnych nie zabrakło. Młodzi ludzie głosowali na film. Wygrał „Most do Terabithii” film ciekawy i głęboki. Grupa młodzieży wpadła na pomysł , że zorganizuje dyskusje w formie world cafe. Był to strzał w dziesiątkę!
[FOTORELACJA]9271[/FOTORELACJA]
Połączone z poczęstunkiem dyskusje o filmie nie miały końca. I o to chodziło. Tak właśnie zapoczątkowano działania w ramach Strefy Kultury dla młodych ludzi w Smólsku. Czy warto było zainwestować czas?
- Otwarcie tej strefy to okazja do rozmowy o kulturze w miejscu gdzie są chętni aby słuchać. To tu właśnie przychodzą młodzi ludzie spragnieni kultury - opowiada o strefie jedna z uczestniczek symulacji.
[ZT]34674[/ZT]
- Mamy ciekawe książki i gazety. Dzielimy się opinią. Ktoś chce poznać nasza opinię. Czego chcieć więcej? - podkreślał jeden z uczestników, zaangażowany w grupę filmową.
Pomysł doceniła dyrektor Szkoły Podstawowej w Smólsku Pani Barbara Wojciechowska i przekazała na ten cel przestrzeń w szkole. Tak w dniu 5 czerwca uroczyście otwarto Strefę Kultury dla młodzieży w Smólsku. Trzymamy kciuki, aby młodym nie zabrakło zapału i chęci do podejmowania kulturalnych wyzwań.
[ZT]34472[/ZT]
Projekt “Jesteśmy młodzi - o kulturę nam chodzi!” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Najdłuższe kolędowanie w Europie. W Polsce do 2 lutego
Od drugiego lutego koniec spotkań opłatkowych. W zasadzie spotkania opłatkowe powinny się odbywać tylko przed świętami. Na koniec w Wigilię.
katolik
10:04, 2026-02-01
Relacja z noworocznych spotkań PSL
Jaki PSL? To tylko wydmuszka partii z tradycjami. Teraz to wasal Tuska bez własnego zdania i tożsamości. Zdradzili ideały i wartości dla stołków. A w Biłgoraju kompletna klapa i koniec tej partii, wystarczy popatrzeć co dziugo wyprawia i ręce same opadają.
Stary działacz
10:00, 2026-02-01
Relacja z noworocznych spotkań PSL
Hehe , najgorsi odeszli z PSL do PIS.
hehe
09:44, 2026-02-01
Relacja z noworocznych spotkań PSL
Nieprawda, obecny poseł ma uznanie bardzo wielu wyborców nie tylko z PSL ( ludowej partii z wieloletnią tradycją polskiej wsi).
obserwator
09:43, 2026-02-01