Zamknij

Nagrody starosty dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat biłgorajski (FOTO, LISTA WYRÓŻNIONYCH)

16:02, 17.10.2022 Aktualizacja: 09:12, 18.10.2022
Skomentuj

24 nauczycieli otrzymało dziś nagrody starosty. To pracownicy szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat biłgorajski. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

-Dzisiejsze spotkanie było doskonałą okazją, by wręczyć nauczycielom szkół dla których organem prowadzącym jest powita biłgorajski, pracującym z nasza młodzieżą wyróżnień i nagród. Nagrody starosty biłgorajskiego przyznawane są pedagogom, wychowawcom i nauczycielom od lat - mówi wicestarosta biłgorajski, Tomasz Rogala.

-Są to ważne wyróżnienia, bo staramy się docenić, uhonorować tych pedagogów, którzy w ocenie nas, tj. organu prowadzącego w sposób szczególny wykazali się w minionym roku szkolnym. Dotyczy to aktywności nie tylko tej w ramach godzin pracy w szkole ale także i tej pozalekcyjnej, tej wykonywanej w domu. To docenienie kształtowania postaw, udziału czy organizacji wydarzeń czy przygotowywania uczniów do konkursów i olimpiad - dodaje.

Wśród wyróżnionych pedagogów znalazł się Mirosław Późniak, nauczyciel w RCEZ w Biłgoraju. Ten czas poświęcany poza zajęciami lekcyjnymi ma różny wymiar, w zależności od przedmiotu, jakiego nauczyciel uczy. Bo dużo pracy w domu, poza zajęciami lekcyjnymi poświecić muszą np. poloniści, matematycy, historycy czyli przedmiotu, który wymaga przygotowania, by lekcja była ciekawa atrakcyjna, bo trzeba sprawdzić prace domowe, wypracowania. Ten czas dodatkowy musi więc być poświęcony - przyznaje Mirosław Późniak.

On także stworzył m.in. rowerową klasę, czyli projekt, który pozwala zachęcić uczniów do aktywności fizycznej, do poznania najbliższej okolicy, do zaciekawienia młodych ludzi lokalną historia i kulturą. Program obejmował pozyskanie sponsorów i zakup rowerów dla biłgorajskiego "Elektryka" oraz opracowanie tras i lekcji w terenie, które realizowane są w czasie zajęć dydaktycznych szkoły. -Ten projekt dojrzewał przez kilka lat, to nie stało się z dnia na dzień, on podlega także ewaluacji. Zmieniamy go i dopasowujemy do potrzeb. Większość tej pracy była wykonywana w domu, tak by przygotowanie projektu i jego założeń nie kolidowało z lekcjami - dodaje Mirosław Późniak.

Celina Wojtak uczy języka polskiego w ZSBiO w Biłgoraju. -Ja w swej pracy nauczyciela stawiam na więź z uczniami, na zainteresowanie ich przedmiotem, na pokazanie, że to czego się dziś uczymy przyda się w przyszłości. Mam taką satysfakcję, że uczniowie ci przyznają się po zakończeniu szkoły, wielu z nich skończyło już studia i jak się spotykamy to jest o czym porozmawiać, jest co powspominać. Ja uczę języka polskiego, więc jest też podczas lekcji okazja by realizując podstawę programową, jest szansa by wpleść w to treści moralne, etyczne, estetyczne - przyznaje.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Alina Miszkin uczy w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. W rozpowie z Portalem bilgoraj.com.pl zaznacza, że w przeszło 30-letniej pracy nauczycielskiej, szkoła bardzo się zmieniła. -Szkoła się zmianie, bo uczniowie się zmieniają, zmieniają się uczniowie bo zmieniają się ich rodzice, a ci z kolei zmieniają się bo zmienia się świat. Trzeba do tych nowych wymogów, jakie stawiane są przed naszym zawodem podchodzić jak do wyzwania. Trzeba szukać dróg przekazywania wiedzy, tak by trafić do uczniów, by treści ważne i istotna przyswoili sobie i umieli je wykorzystać w życiu codziennym. Ja zachęcam uczniów by czytali książki, by poszerzali swe horyzonty. To jest praca, która jak się lubi i wykonuje z poświęceniem, przynosi satysfakcję - zaznacza Alina Miszkin.

Wyróżnieni nauczyciele:

I LO ONZ:

- dyrektor Jolanta Rycyk;
- wicedyrektor Katarzyna Tkaczyk;
- Barbara Łokaj;
- Małgorzta Polańska;
- Izabela Skakuj.

ZSZiO:

- Ewa Blacha;
- Anna Brodaczewska;
- Teresa Zań;
- Alina Miszkin.

RCEZ

- Artur Kłosek;
- Elżbieta Marczak-Bil;
- Wicedyrektor Jarosław Dubiel
;- Marzena Kwiatkowska;
- Mirosław Późniak.

ZSBiO:

- wicedyrektor Dariusz Bazan;
- Małgorzata Cybulska;
- Mieczysław Podpora;
- Celina Wojtak;
- Piotr Blacha.

MDK:

- Ewa Chuchro;
- Renata Socha.

ZSS:

- Maria Rogowska-Wilkos.

PPP:

- Małgorzata Główczyńska;
- Dyrektor Szczepan Łubiarz.

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

j23j23

1 3

Ale jaja. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Projekt "Rowerowa klasa" to 2019 rok, a nagrody są za rok 2021.

10:22, 18.10.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mgła pocovidowaMgła pocovidowa

2 0

Komentarz oderwany od rzeczywistości!

06:14, 19.10.2022

--

2 2

Nagrody nagrodami ale dobrze by było napisać ZA CO. Jakieś osiągnięcia może w pracy pedagogicznej?

21:53, 18.10.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

!!!!!!

1 0

Przecież podczas Rad Pedagogicznych w szkołach były przedstawiane opinie o kandydatach do nagrody Starosty. Można było przed głosowaniem nad każdym kandydatem zabrać głos i wyrazić swoje zdanie, czy dopytać za co te nagrody !? Ostatecznie każdy mógł głosować przeciw kandydatom! To o co teraz komentującej niezadowolonej Presonie chodzi? Jak jawnie to brak odwagi tylko jako anonim? Co Ci d**ę ściska?

16:25, 19.10.2022


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%