Zamknij
REKLAMA

Biblioteki z Biłgoraja i Nowowołyńska wymieniają się książkami

12:02, 01.08.2022 | bilgoraj.com.pl
Skomentuj
REKLAMA

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju wzbogaciła się o nowe pozycje książkowe w języku ukraińskim, otrzymane z biblioteki mieszczącej się w Nowowołyńsku. Książki z literaturą dla dzieci i młodzieży są już dostępne w wypożyczalni biłgorajskiej biblioteki mieszczącej się przy ul. Kościuszki 13.

Celem akcji jest wsparcie obywateli Ukrainy, którzy obecnie przebywają na terenie Biłgoraja. Napływ uchodźców z pogrążonej wojną Ukrainy spowodował pilną potrzebę stworzenia w naszym mieście oddzielnego działu z literaturą w języku ukraińskim.

Dotąd biłgorajska biblioteka w swoich zbiorach posiadała jedynie kilkanaście tomów w języku ukraińskim.

Bibliotekarki i bibliotekarze z naszego miasta, widząc potrzebę stworzenia oddzielnego zbioru z literaturą ukraińską przesłali prośbę do mera Borysa Karpusa i swoich kolegów z Centralnej Miejskiej Biblioteki Miasta Nowowołyńska o przesłanie pakietu książek znajdujących się w zasobach biblioteki naszego miasta partnerskiego w Ukrainie.

Biblioteka z Nowowołyńska odpowiedziała na apel i od 27 lipca br. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju wzbogaciła się o 111 książek w języku ukraińskim.

Prolog akcji miał miejsce w listopadzie 2019. Wówczas dyrektor Centralnej Miejskiej Biblioteki miasta Nowowołyńska widząc wśród mieszkańców rosnące zainteresowanie polską kulturą i historią zwrócił się z prośbą o przekazanie zasobów z literaturą w języku polskim.

Biblioteka z Biłgoraja przesłała wówczas 75 książek do biblioteki w Nowowołyńsku.

Foto: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju

 

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%