Pątnicy ruszyli do sanktuarium w Radecznicy, związane jest to z obchodzonym w połowie czerwca wspomnieniem św. Antoniego. To pochodzący, portugalski teolog, franciszkanin, święty Kościoła katolickiego, prezbiter i doktor Kościoła. Był nazywany „Doktorem Ewangelicznym”.
[FOTORELACJA]11362[/FOTORELACJA]
W 1664 roku w Radecznicy miały rozpocząć się objawienia (jedyne na świecie udokumentowane i potwierdzone) na wzgórzu zwanym Łysą Górą św. Antoniego z Padwy tkaczowi Szymonowi. Antoni w swych objawieniach miał nakazać zbudowanie na wzgórzu świątyni.
W 1667 roku powstała kaplica w Radecznicy, gdzie sprowadzono bernardynów[53]. Szybko zaczęto wznosić drewniane zabudowania kościoła i klasztoru, a specjalna komisja teologów przesłuchała świadków zdarzeń i osoby, które doznały tu łask[53]. Na początku XVIII wieku wytworzyła się tradycja odpustów, obchodzonych 13 czerwca, które gromadziły wielu ludzi.
Właśnie z odpustem w Radecznicy i wspomnieniem św. Antoniego związana jest biłgorajska pielgrzymka.
- Chcemy budować wspólnotę drogi, wspólnotę modlitwy, wzajemnej życzliwości. Idąc chcemy wychwalać Pana Boga i trud drogi poświęcić w intencjach, które Bożemu Miłosierdziu chcemy przedstawić. Trasa liczy 34 km, po drodze zaplanowane jest kilka postojów m.in. w Rapach Dylańskich, Ignatówce czy Trzęsinach - podkreśla organizator pielgrzymki ks. Michał Efner, wikariusz parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju.
Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy świętej celebrowanej w kościele w Biłgoraju.
[ALERT]1718397167823[/ALERT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz