6 listopada br., w Goraju odbyło się niecodzienne wydarzenie, które zgromadziło świętych. A mówiąc precyzyjnie, dzieci i młodzież przebranych za świętych.
W parafialnym kościele w Goraju, odbyła się wspólna Eucharystia razem ze „świętymi”. A to za sprawą „Dnia Świętego”, który odbył się w gorajskiej parafii, wzięły w nim udział dzieci i młodzież przebrane za święte postacie.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Wśród zaprezentowanych świętych pojawili się m.in.: św. Jan Paweł II, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Mikołaj, św. Franciszek, św. Anna, Maryja, św. Józef, św. Michał Archanioł, św. Kinga, św. Juda Tadeusz, św. Barbara, św. Łucja ,św. Hiacynta, św. Karol Boromeusz czy św. Faustyna.
-Serdecznie dziękujemy za liczny udział, zarówno dzieciom jak i ich rodzicom za zaangażowanie, kreatywność i stroje oraz często zapamiętane teksty na pamięć o swoim wybranym patronie - podkreślał ks. Leszek Boryło, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Goraju.

Jak podkreślał ks. Boryło, święty to każdy wybrany przez Boga i dla Boga człowiek. -Ty też możesz zostać świętym, jeśli będziesz starał się kochać Boga i bliźniego - dodał proboszcz.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowa droga Albinów - Jędrzejówka
Podobno Kiełbasa to prezes izb rolniczych, pytam rolników co zrobił Pan prezes podczas wieloletniej kadencii w izbach , dokładnie nic, bo on jest zafiksowany na samym sobie a nie na rolnikach, chciał zostać burmistrzem Goraja, partia go wystawiła i co i dup. jak ktoś jest cienki to siedzieć tam gdzie jego miejsce.
podobno
15:53, 2026-05-16
Nowa droga Albinów - Jędrzejówka
Uwaga na truskawki, niektórzy handlarze kupują po 5 zł z importu ( one bez smaku) i sprzedają jako polskie za 20 - 30 zł. Polska truskawka nie ta spod folii, ale ta z pola najlpesza , czyli zwykle dopiero w czerewcu . Pod warunkiem, że nie posypana chemicznymi środkami. Najlepsze truskawki są słodkie , zbliżone smakiem i zapachem do poziomek.
truskawki
08:00, 2026-05-16
Absolutorium i wotum zaufania dla wójta Obszy
To Graczyk i PSL mu i samoobrona mu i PiS mu momentami były w głowie i skakanie. Teraz się zablokował , bo ile można tak matacxyc nie da się więcej pływać i oszukiwać. A i wieloryb też się niezły wyksztalcil
Niezły
22:42, 2026-05-15
Nowa droga Albinów - Jędrzejówka
To prawda figurant i ratuje rolnictwo i same straty , jak mu nie wstyd za to wszystkie byle co , myśli że sami *%#)!& wokoło,
Taki jest
22:36, 2026-05-15