Zamknij

Pielgrzymi wyruszyli z Biłgoraja. Wśród nich jest grupa Ziemi Biłgorajskiej. Zobaczcie zdjęcia

11:48, 04.08.2022 bilgoraj.com.pl Aktualizacja: 16:04, 04.08.2022
Skomentuj

Tradycyjnie 4 sierpnia, po porannej Mszy świętej sprawowanej w Sanktuarium św. Marii Magdaleny, na pątniczy szlak wyruszyli pielgrzymi z Biłgoraja. Wraz z grupami z Zamościa i Hrubieszowa, ruszyła także grupa Ziemi Biłgorajskiej.

Na szlak do Królowej Polski - wraz z dziećmi - ruszyła m. in. Renata Krzesińska.

-Idę pierwszy raz. Pielgrzymuję z synem, który w tym roku zdał maturę i dostał się na studia oraz córką, która uczy się w szkole średniej. Mamy za co Panu Bogu dziękować. Chcemy te 10 dni pielgrzymki spędzić na modlitwie i jedności z Bogiem. W sercu jest bardzo wiele intencji od tych osobistych, poprzez te związane z pracą. Chcę modlić się także o pokój na Ukrainie i Europie oraz pojednanie w Polsce - przyznaje.

Ks. Marek Mazurek, dyrektor Pieszej Pielgrzymi Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę podkreśla, że pielgrzymka to rekolekcje w drodze.

-Tak jak ruszając w podróż, zostawiamy pewne rzeczy, sprawy i sytuacje za sobą i patrzymy przed siebie ku celowi, tak ruszając na pielgrzymkę, wychodząc z domu zostawiamy za sobą sprawy zawodowe i rodzinne i poświęcamy się modlitwie. Oczywiście nie oznacza to odcięcia się od tego co nas dotyczy, tylko jest to inne spojrzenie na te sprawy, spojrzenie przez pryzmat Bożej łaski. Pielgrzymka ma być czasem naszej szczególnej modlitwy i zwrócenia się do Pana Boga, kiedy próbuję w czystości swoim sumienia patrzeć na swoje życie i postępowanie - dodaje ks. Mazurek.

Stąd pielgrzymowanie wypełnione jest modlitwą i konferencjami. Pątnicy każdy dzień rozpoczynają Mszą świętą, są godzinki, różaniec, pacierz, modlitwa litaniami czy koronką do Bożego Miłosierdzia. Konferencje głosi ojciec duchowny pielgrzymki. Pątnicy mają także okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

-Pielgrzymka, jej trud i modlitewne skupieni ma nas przemienić, tak jak przemieniają nas rekolekcje w których uczestniczymy. Mamy być także w tym czasie szczególnymi światkami Bożej miłości, która nas do pielgrzymowania powołuje. Wówczas z łatwością za dobrze rzeczy przyjdzie nam podziękować Panu Bogu, ale będzie i łaska by umiem wybaczyć bliźnim, by umieć przyznać się do własnych błędów i niedociągnięć, by Pana Boga za grzechy i zaniedbania przepraszać - wyjaśnia ks. dyrektor.

Od 24 lat na Jasną Gorę pielgrzymuje Elżbieta Skwarek. Biłgorajanka 21 razy pielgrzymowała pieszo, a od 3 lat jest w załodze karetki, która towarzyszy pielgrzymom.

-Pielgrzymka jest szczególnym czasem dla mnie ale i szczególnym czasem, który ja daję innym. Zawsze moje pielgrzymowanie połączone jest z posługa w tzw. służbie medycznej. Na pocżzątu była to służba konkretnej biłgorajskiej grupie a od 3 lat służę całej pielgrzymce, zaradzając medycznym potrzebom pielgrzymów. W ten sposób realizuję powołanie i zdolności jakimi obdarował mnie Pan Bóg - przyznaje.

Pielgrzymi przed Tron Królowej Polski, na Jasną Górę dotrą 14 sierpnia. Wówczas w godzinach południowych zakończy się 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę.

Przewodnikiem grupy Ziemi Biłgorajskiej jest ks. Mateusz Januszewski, wikariusz sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

[ZT]30265[/ZT]

(bilgoraj.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%