Chcesz rozpocząć sprzedaż przez Internet? Gdy zdecydujesz się na dropshipping, nie będziesz potrzebować nawet produktów i magazynu. Wystarczy, że rozpoczniesz współpracę z hurtownią, która przejmie wszystkie obowiązki związane z importem produktów, magazynowaniem i wysyłką. Jednak, aby zacząć wykorzystywać potencjał dropshippingu, potrzebujesz platformę sprzedażową. Sprawdź, jaki sklep pod dropshipping warto wybrać.
Popularnym rozwiązaniem jest prowadzenie sprzedaży w ramach dropshippingu na platformach sprzedażowych typu Allegro, Amazon czy Empik. Zapewnia to wiele korzyści, ale ma też jedną główną wadę – ogromną konkurencję. Dlatego też warto do tego stworzyć własny sklep internetowy i wyróżnić się ze swoją ofertą. Dzięki własnej witrynie możemy również zwiększyć zyski, bo większość platform sprzedażowych pobiera prowizję od każdej sprzedaży.
Własny sklep online można założyć w wielu różnych miejscach. Poszczególne opcje różnią się funkcjonalnościami, kosztami, wyglądem, sposobem zarządzania czy poziomem zaawansowania. Najważniejsze jest to, aby wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.
Jeśli nie wiesz, jak samodzielnie stworzyć sklep internetowy, skorzystaj z pomocy agencji interaktywnej i wybierz korzystną ofertę taką jak np. na stronie https://nicesoft.pl/sklepy-internetowe/.
Jeśli niewiele wiesz na temat projektowania wyglądu sklepu czy programowania, to wybierz Wix. To proste rozwiązanie, które umożliwia stworzenie sklepu na zasadzie „przeciągnij i upuść”. Do wyboru zyskujemy ponad 800 szablonów, a cały proces sprzedaży i zarządzania sklepem jest bardzo intuicyjny. Należy pamiętać, że to płatne rozwiązanie, które wymaga opłacania comiesięcznego abonamentu. Dopóki będziesz płacić, Twój sklep będzie funkcjonował.
To popularny wybór, który ma wielu zwolenników. Sklep stworzony przy pomocy rozszerzenia WooCommerce daje spore możliwości, a sama obsługa jest dość prosta. Do wyboru mamy wiele wtyczek, które są w stanie ułatwić mnóstwo czynności związanych z obsługą sklepu, tworzeniem designu czy promowaniem witryny. Dużą zaletą jest to, że to darmowe rozwiązanie, co nie oznacza, że nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jeśli nie znasz się na funkcjonowaniu CMS-a WordPress, samo stworzenie sklepu to inwestycja, a do tego raz na rok musisz opłacić hosting oraz domenę.
Przy większej liczbie produktów warto zdecydować się na Magento lub PrestaShop.
Popularnym i łatwym w obsłudze rozwiązaniem są sklepy oparte na tzw. modelu SaaS. Opcja ta charakteryzuje się tym, że wszystkie dane umieszczone zostają w chmurze, a Ty możesz korzystać ze sklepu tak długo, aż za niego płacisz. Shopify to popularny przykład sklepu opartego o oprogramowanie SaaS, ale wybór jest znacznie szerszy. Warto porównać również oferty, ceny i funkcjonalności takich opcji jak – Sky-Shop, RedCart czy Shoper.