Każdy pszczelarz chce zapewnić swojej pszczelej rodzinie warunki zdrowego rozwoju i odpowiednie warunki pracy. Węza pszczela jest tutaj niezbędnym elementem. Warto dowiedzieć się na jej temat więcej, poznać rodzaje i zastosowanie.
Węza pszczela jest arkuszem powstałym w procesie walcowania na ciepło, odlewania i wykonana jest w 100% z naturalnego wosku pszczelego. Stanowi podstawę do budowy plastra miodu. Pszczoły dzięki węzie pszczelej nie muszą pracować mozolnie od podstaw i mogą zająć się budową plastra miodu czy czerwiu. Zajmują się zatem zbieraniem pyłku i nektaru i produkcją miodu. Dzięki temu elementowi można uzyskać większe zbiory i zapewnić zdrowie pszczelej rodziny. Węza pszczela jest mocowana do ramek pszczelich z drucianym szkieletem. Należy wtopić ją w ramkę w taki sposób, aby się nie rozpadła. Trzeba również przechowywać ją w odpowiednich warunkach, a jej trwałość oceniana jest na 2 lata.
Węza pszczela wielkopolska Janczosad to doskonały wybór dla najbardziej wymagających pszczelarzy. Można dzięki niej uzyskać większą ilość miodu w swojej pasiece, a pszczoły nie budują plastrów np. pod dachem ula czy w innym niekorzystnym miejscu. Można zdecydować się także na inne rodzaje węzy pszczelej. Wszystkie rodzaje węzy pszczelej Janczosad są poddawane testom na obecność zgnilca złośliwego w Zakładzie Higieny Weterynaryjnej w Krakowie. W zależności od rodzaju ramki używanej na pasiece można zdecydować się na węzę pszczelą dadant, górską, langstrotha, ostrowską czy niestandardową. Węza Janczosad zapewni odpowiednie warunki biochemiczne w ulu i ma naturalny kolor. Węza ma rozmiar komórki 5,34 m. Każda węza tworzona jest bez dodatku substancji chemicznych, co zapewnia odpowiednie warunki do tworzenia zdrowego, najwyższej jakości miodu. Węza pszczela Janczosad posiada większą grubość, dlatego jest odporna na uszkodzenia. Mimo wszystko jednak podczas wtapiania należy zachować szczególną ostrożność, by praca nie poszła na marne i węza się nie rozpadła. Wśród wielu rodzajów węzy pszczelej każdy początkujący i zaawansowany pszczelarz może znaleźć odpowiednią pod względem rozmiaru do swojej pasieki i swoich uli. To oferta przeznaczona dla najbardziej wymagających.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz