Zamknij

Przesyłka dłużycowa – co powinieneś o niej wiedzieć?

08:36, 10.05.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:38, 10.05.2023
Skomentuj

Większość przesyłek kurierskich pokonujących drogę od nadawcy do adresata zalicza się do paczek standardowych. Oznacza to, że mieszczą się one w dopuszczalnych limitach wagi i wymiarów wyznaczonych przez danego przewoźnika, a przede wszystkim mogą być sortowane automatycznie. Część firm kurierskich oferuje również transport przesyłek niestandardowych, do których zaliczają się przesyłki dłużycowe. Czym charakteryzuje się ten rodzaj przesyłek? W jaki sposób zapakować i nadać przesyłkę dłużycową?

Czym jest przesyłka dłużycowa?

Zgodnie ze swoją nazwą przesyłka dłużycowa charakteryzuje się niestandardowymi wymiarami, polegającymi na tym, że jeden z boków jest zdecydowanie dłuższy od pozostałych. Transport tego rodzaju paczek stanowi spore wyzwanie dla firm kurierskich, między innymi ze względu na konieczność ręcznego sortowania, wykorzystania pojazdu z większą ładownią, a nawet potrzebę zaangażowania więcej niż jednego pracownika do obsługi takiej przesyłki.

Nie wszyscy przewoźnicy posiadają w swojej ofercie przewóz paczek dłużycowych. Ograniczeniem bywa dostępna infrastruktura i flota pojazdów. Warto pamiętać, że w każdej firmie kurierskiej obowiązują inne limity dotyczące długości przesyłek dłużycowych. Aby nadać taką paczkę i nie przepłacać, warto szczegółowo przeanalizować oferty wszystkich przewoźników.

W jaki sposób zrealizować przesyłkę dłużycową?

Przed nadaniem przesyłki dłużycowej należy zweryfikować, czy dana firma kurierska w ogóle oferuje transport tego rodzaju paczek. Okazję do tego jest wypełnienie formularza nadawczego. Jeśli limit wyznaczony przez przewoźnika zostanie przekroczony, nadanie przesyłki nie będzie możliwe. Korzystnych ofert można szukać wśród wszechstronnych kurierów, takich jak DPD, UPS czy DHL.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy, która specjalizuje się w transporcie przesyłek niestandardowych. Na polskim rynku tę niszę wypełnia między innymi Ambro Express. Co ważne u tego przewoźnika niektóre paczki niestandardowe są traktowane jak standardowe, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić.

Jak zapakować przesyłkę dłużycową?

Prawidłowe zapakowanie przesyłki dłużycowej bywa niełatwe. Elementy przesyłki nie powinny przemieszczać się w trakcie transportu ani wzajemnie się o siebie ocierać. Poszczególne części warto oddzielić od siebie folią bąbelkową lub tkaniną, które zapobiegną ewentualnym uderzeniom.

Do transportu przesyłki dłużycowej należy wybierać wzmocnione kartony. Oprócz tego, po zapieczętowaniu opakowanie powinno zostać dodatkowo zabezpieczone, na przykład poprzez wielokrotne, solidne owinięcie folią stretch. Rozmiar i waga przesyłki zdecydują o tym, czy będzie ona transportowana standardowo, czy na specjalnej palecie, dlatego nadając paczkę, należy przedstawić kurierowi rzetelne informacje.

Jak oszczędzić na przesyłce dłużycowej, korzystając z platformy wysyłkowej?

Przesyłki niestandardowe, w tym dłużycowe, z oczywistych względów generują wyższe koszty. Oszczędności można poszukać w nawiązaniu współpracy z platformą kurierską, takiego taką jak przeznaczony dla klientów biznesowych serwis Apaczka - https://www.apaczka.pl/.

Za jego pośrednictwem można skorzystać z porównywarki, gdzie każdy użytkownik po wypełnieniu formularza zyskuje dostęp do ofert wszystkich wiodących przewoźników, którzy są w stanie zrealizować zlecenie. Przy najbardziej kłopotliwych przesyłkach w grę wchodzi wycena indywidualna. 

Możliwość porównania ofert przekłada się na oszczędność czasu. Z kolei regularne zamówienia zapewniają klientom atrakcyjne rabaty i comiesięczne rozliczanie usług w ramach faktury zbiorczej!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%