Kwestie związane z informatyką otaczają nas z każdej strony. Nowoczesne urządzenia domowe IOT, inteligentne samochody, oprogramowanie komputerowe czy aplikacje na smartfony to tylko niektóre z nich. Stąd też można zauważyć niesłabnące zapotrzebowanie na informatyków zajmujących się różnymi aspektami tej dziedziny. Od programistów, administratorów sieci komputerowych, poprzez grafików, projektantów gier, aplikacji, czy stron WWW - aż po testerów oprogramowania.
W związku z powyższym, niezmiennie, bardzo dużym zainteresowaniem cechują się studia informatyczne w Warszawie, Łodzi czy innych dużych miastach. Jak się okazuje, warszawskie studia informatyczne cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem – i to również na uczelniach niepublicznych.
Zaletą pracy na stanowisku związanym z informatyką jest fakt, że często oferuje ona możliwość pracy zdalnej, tak cenionej w dzisiejszych czasach. Dodatkowo wiąże się ona bardzo często z szeregiem dodatków pozapłacowych.
Informatyka, czy szerzej mówiąc cała branża IT, to ogromne możliwości wyboru ścieżki kariery, a także wysokich zarobków. Zawody powiązane z projektowaniem sieci są wskazywane jako zawody przyszłości, na które w dalszym ciągu będzie bardzo duże zapotrzebowanie.
Akademia Finansów i Biznesu Vistula oferuje kształcenie na I, a także II stopniu studiów na kierunku informatyka w warszawskiej siedzibie uczelni. Są one prowadzone w trybie stacjonarnych oraz niestacjonarnym (weekendowym).
Dodatkowo, w ramach studiów podyplomowych, prawdziwi entuzjaści mogą rozwijać się w takich specjalizacjach jak: cyberbezpieczeństwo, komunikacja techniczna, tester oprogramowania czy zarządzanie cyberbezpieczeństwem i niezawodnością w biznesie i w administracji. Są one prowadzone w trybie online lub niestacjonarnym.
Każdy z kierunków oferuje specjalizacje, które umożliwią studentowi sprecyzowanie swojej ścieżki zawodowej jeszcze dokładniej. Takimi specjalizacjami mogą być przykładowo: inżynieria tworzenia gier komputerowych, applied data science, sztuczna inteligencja i jej zastosowania w inżynierii. Wszystko to w odpowiedzi na coraz bardziej szczegółowe wymagania pracodawców z branży IT.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz