27 czerwca 2026 roku, o godzinie 20:00 rozpocznie się na cmentarzu w Osuchach Partyzancka Droga Krzyżowa, na zakończenie której nastąpi zapalenie zniczy na grobach Bohaterów. Następnie przy Domu Pamięci.
Po jej zakończeniu, zaplanowano kino plenerowe poświęcone śp. Stanisławowi Szostakowi "Trzynastce".

Zachęcamy do podjęcia trudu przejścia tą Drogą Męki i Śmierci, by w atmosferze modlitewnej zadumy, prosić o Wolność Narodu, w miejscu największej ofiary krwi leśnych oddziałów AK, w czasie II wojny światowej i w czasach komunistycznych represji, których ofiarą byli uczestnicy bitwy, a także sam Prymas Polski kard. Wyszyński.