Po wielkim sukcesie filmu „Dzień i Noc”, który odkrywał przed widzami tajemnice przyjaźni splecionej z czarną magią na Roztoczu, Łukasz Machowski i Katarzyna Machałek powracają z nowym dziełem filmowym.
Tym razem reżyserski duet skupia się na życiu grupy chłopców z Młodzieżowego Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie, ukazując ich codzienne wyzwania i marzenia w pełnometrażowym dokumencie „Chłopaki”.
Film, który zadebiutował na międzynarodowych ekranach 14 czerwca 2023 roku, doczekał się już nominacji do prestiżowych nagród, zdobywając uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności. Produkcja polsko-brytyjska, będąca wynikiem wspólnej pasji i zaangażowania Machowskiego i Machałek, z pewnością dostarczy widzom mocnych emocji i skłoni do refleksji nad ważnymi społecznymi problemami.
W Biłgoraju „Chłopaki” pojawią się na ekranach Biłgorajskiego Centrum Kultury już 23 lutego, oferując mieszkańcom i odwiedzającym unikalną okazję do zetknięcia się z kinem dokumentalnym najwyższej klasy. Specjalne projekcje dla szkół zaplanowano w godzinach przedpołudniowych, aby umożliwić młodzieży lepsze zrozumienie problematyki poruszanej w filmie.
Kulminacyjnym punktem będzie spotkanie z twórcami filmu, które odbędzie się po niedzielnej projekcji 25 lutego o godzinie 17:00. To wyjątkowa okazja do poznania inspiracji i procesu twórczego stojącego za „Chłopakami”, a także do zadania pytań i wymiany myśli na temat filmu.
Biłgorajskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkich kinomanów oraz osoby zainteresowane tematyką społeczną i młodzieżową na ten poruszający dokument. Nie przegapcie szansy na spotkanie z twórcami filmu.
Szczegółowy harmonogram pokazów „Chłopaków” w BCK:
::news{"type":"see-also","item":"40564"}
::addons{"type":"alert"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Najmodniejsze kolory sukienek na święta
My się z córką dobieramy do siebie kolorystycznie :) Ja kupiłam sobie z loola różową sukienkę na wesele i córce też :)
Marta
11:40, 2026-06-28
Zmiany personalne księży w naszych parafiach
Szkoda że ludzie dalej nie mogą się pozbyć administratora z Korytkowa. Po tych jego wybrykach powinien od razu wylecieć najlepiej na Ukrainę
Parafianie
19:01, 2026-06-27
Zmiany personalne księży w naszych parafiach
Taaa? To niech spróbują przenieść Flisa...
Chrześcijanin
17:40, 2026-06-27
Zmiany personalne księży w naszych parafiach
Zmiany potrzebne , to normalna rotacja kadrowa.
katolik
16:16, 2026-06-27