Zamknij

Dodaj komentarz

III Przegląd Piosenki Turystycznej "Józefowska Nutka" (FOTO, VIDEO)

Portal informacyjny bilgoraj.com.pl Portal informacyjny bilgoraj.com.pl 14:33, 11.09.2025 Aktualizacja: 15:34, 11.09.2025
Skomentuj III Przegląd Piosenki Turystycznej \"Józefowska Nutka\" III Przegląd Piosenki Turystycznej \"Józefowska Nutka\"
  • 11 września 2025 roku w Józefowie odbył się już trzeci Przegląd Piosenki Turystycznej "Józefowska Nutka", zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń".

  • To wydarzenie, które od lat wpisuje się w kalendarz kulturalnych i społecznych inicjatyw gminy, ponownie przyciągnęło licznych uczestników, zarówno wokalistów, jak i sympatyków muzyki turystycznej, a także mieszkańców regionu.

Integracja i prezentacja talentów

Głównym celem przeglądu była prezentacja talentów wokalnych osób z niepełnosprawnościami, które aktywnie uczestniczą w zajęciach warsztatów terapii zajęciowej. Na scenie nad zalewem w Józefowie wystąpili uczestnicy warsztatów, prezentując swoje umiejętności wokalne i instrumentalne. Wydarzenie to stanowiło także okazję do nauki gry na instrumentach perkusyjnych, rozwijania pasji muzycznych oraz budowania pewności siebie.

[FOTORELACJANOWA]13781[/FOTORELACJANOWA]

Podziękowania i słowa uznania

Otwarcia wydarzenia dokonała Barbara Wojciechowska, kierownik WTZ w Józefowie, która przywitała wszystkich uczestników i gości, podkreślając znaczenie takich inicjatyw dla integracji społecznej oraz rozwoju umiejętności uczestników warsztatów. Wśród gości obecny był burmistrz Józefowa, Roman Dziura, który w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne jest wspieranie aktywności artystycznej osób z niepełnosprawnościami. Burmistrz zaznaczył, że wydarzenie to stanowi nie tylko prezentację talentów, lecz także platformę wymiany doświadczeń i budowania więzi społecznych.

Tradycja i kontynuacja

Przegląd Piosenki Turystycznej "Józefowska Nutka" nawiązuje do bogatej tradycji spotkań z piosenką turystyczną, które odbywają się regularnie w gminie Józefów, takich jak Eko-festiwal czy "Śpiewanie na polanie". Wydarzenie to wpisuje się w regionalne inicjatywy promujące kulturę, ekologiczne wartości i wspólnotę.

O muzyce i instrumentach muzycznych związanych z muzyka ludową opowiadał zebranym Sławomir Niemiec. organizatorzy zadbali także o poczęstunek i drobne upominki dla uczestników.

Podsumowanie

Organizacja III Przeglądu Piosenki Turystycznej w Józefowie była nie tylko okazją do wspólnego śpiewania i radości, ale także ważnym krokiem w kierunku pełniejszej integracji osób z niepełnosprawnościami poprzez sztukę i muzykę. To wydarzenie pokazało, że pasja i otwartość na nowe doświadczenia mogą łączyć społeczność i inspirować do dalszych działań na rzecz równych szans i wzajemnego zrozumienia.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%