17 lipca 2025 roku Biłgorajskie Centrum Kultury zamieniło się w scenę pełną muzyki i wspomnień podczas wyjątkowego wydarzenia - koncertu „Koncerty na wynos!”, który odbył się w ramach ogólnopolskiej inicjatywy promującej kulturę w miejscowościach o ograniczonym dostępie do wysokiej jakości sztuki.
Tym razem mieszkańcy mogli przenieść się w czasie i przestrzeni, poznając bogactwo polskiej i węgierskiej muzyki operetkowej oraz przedwojennych przebojów filmowych i musicalowych.
Podczas koncertu, publiczność miała okazję usłyszeć takie utwory jak „Brunetki, blondynki”, „Mów do mnie jeszcze”, „Pokochaj mnie”, „Ninon”, „Jaśminowy walc” oraz „Lat dwadzieścia miał mój dziad”. Nie zabrakło również interaktywnego wykonania legendarnego utworu „Usta milczą, dusza śpiewa”, które wprowadziło widownię w serdeczną i radosną atmosferę. Przedstawione kompozycje ukazały nie tylko bogactwo muzyki, ale również odwołały się do anegdot z życia Jana Kiepury i Marty Eggerth, przywołując ich postaci i pasje.
[FOTORELACJANOWA]13529[/FOTORELACJANOWA]
W wydarzeniu wystąpili utalentowani artyści: sopranistka Mariola Augustyn, tenory Damian Domalewski i Tomasz Maleszewski, a całość poprowadził Maciej Michałkowski. Tancerze z Teatru Scena Kamienica dodali całości dynamiki i wizualnej atrakcyjności, tworząc niezapomnianą atmosferę koncertu.
Projekt „Koncerty na WYNOS!” to nie tylko muzyka. To ogólnopolska akcja, która od 2020 roku dociera do społeczności lokalnych, szczególnie tych o ograniczonym dostępie do kultury. W tym roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska przygotowało trasę koncertową obejmującą regiony województw lubelskiego i podkarpackiego, docierając do miejscowości o niewielkich możliwościach infrastrukturalnych.
Wydarzenia odbywają się na rynkach, targowiskach, skwerach i przed lokalnymi instytucjami, dzięki czemu sztuka trafia bezpośrednio do mieszkańców, niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Koncerty są bezpłatne, dostępne architektonicznie i przyjazne dla każdego. Towarzyszą im działania edukacyjne, takie jak dystrybucja kolorowanek, konkursy plastyczne i wspólne śpiewanie, co wzmacnia więzi i promuje kulturę wśród najmłodszych.
Zakończenie inwestycji drogowej w Puszczy Solskiej
A może ktoś udzieli informacji jaka to lokalizacja?
z osiedla
21:34, 2025-07-17
Z nożem na kolegę przy alkoholu
Niepotrzebni są wrogowie, jak się ma takich kolegów... 👎
Znafca
18:55, 2025-07-17
Z nożem na kolegę przy alkoholu
na Wesołej jest wesoło znowu noże znowu osiedle dzielnica patoli razem piją razem się zażynają .już czas temu zarżnął jak dziką świnie kolega kolegę od kielicha. Oczywiście nie całe osiedle to patole ,ale tradycje z czasów komuny są tam żywe do dzisiaj.
tetryk
18:38, 2025-07-17
Z nożem na kolegę przy alkoholu
Wiedziałem, że spożywanie alkoholu szkodzi. Ale żeby, aż tak...? 😮
Silk
17:15, 2025-07-17
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz