29 czerwca 2025 roku Tarnogrodzkie Centrum Kultury po raz czwarty zorganizowało Kresowy Festiwal Orkiestr Dętych, który od lat stanowi ważne wydarzenie na mapie kulturalnej regionu. Tegoroczna edycja zgromadziła na tarnogrodzkim rynku siedem orkiestr z różnych zakątków Podkarpacia i Lubelszczyzny, przynosząc mieszkańcom i gościom niezapomniane muzyczne doznania oraz okazję do wspólnego świętowania tradycji.
Festiwal rozpoczął się od barwnego przemarszu ulicami miasta, podczas którego orkiestry prezentowały swoje umiejętności, rozbrzmiewając dźwiękami instrumentów dętych i perkusji. Po oficjalnym otwarciu na tarnogrodzkim rynku rozbrzmiały koncerty, podczas których każda z siedmiu formacji zaprezentowała własne brzmienie i styl. Występy trwały od wczesnych godzin popołudniowych po późny wieczór, tworząc niepowtarzalną atmosferę radości i wspólnoty.
[FOTORELACJANOWA]13453[/FOTORELACJANOWA]
Na scenie zaprezentowały się orkiestry z Biszczy, Biłgoraja, Obszy, Krasnego, Rzeszowa, Krasnobrodu oraz Tarnogrodu. Każda z nich wniosła na festiwal własne tradycje i muzyczne inspiracje, podkreślając bogactwo regionalnej kultury. - To wydarzenie to nie tylko muzyczna uczta, ale także okazja do integracji i promowania lokalnych tradycji - mówią organizatorzy festiwalu.
Oprócz koncertów, na tarnogrodzkim rynku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Miłośnicy kulinariów mogli spróbować potraw w konkursie kulinarnym, a dzieci brały udział w animacjach i zabawach pod okiem animatorów. Dla miłośników straży pożarnej przygotowano pokaz i spotkanie z ratownikami, a na stoiskach kół gospodyń wiejskich można było skosztować regionalnych specjałów i kupić rękodzieło.
Renata Ćwik, dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, podkreśla, że wydarzenie to jest nie tylko okazją do prezentacji muzyki, ale także świętem lokalnych tradycji i pasji. - Kresowy Przegląd Orkiestr Dętych w Tarnogrodzie to prawdziwe święto wspólnoty, które od lat buduje więzi między mieszkańcami i promuje kulturę naszego regionu - mówiła dyrektor.
Czwarta edycja Kresowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Tarnogrodzie potwierdziła, że muzyka i tradycja są silnym łącznikiem społeczności. Organizatorzy już zapowiadają kolejne edycje, które mają przyciągać coraz więcej miłośników dobrej muzyki i regionalnego dziedzictwa.
Pieknie21:32, 29.06.2025
Wielkie gratulacje dla burmistrza Pawła, za trud ,za odwagę.To wspaniała tradycja tak pięknie dostrzegana i wykonywana w Tarnogrodzie. No burmistrzu super jesteś ,naprawdę 🌹 .Taki jest Tarnogród. Wszelkie wdzięczności od Czesława .
Relacja z Dnia Pomarańczowej Sznurówki w I LO im. ONZ
I przyjdzie taka chwila że obywatel powie politykowi że jest oszustem bo nie dotrzymał obietnic wyborczych i będzie miał obywatel kłopoty bo to mowa nienawiści. Aktualnie Pan Gawkowski pracuje nad ustawą o mowie nienawiści.
pablo
11:30, 2025-10-03
Burmistrz Turobina poza strukturami PiS
a co to z tymi mega karami nałożonymi na gminę Turobin
skandal ?
10:26, 2025-10-03
Burmistrz Turobina poza strukturami PiS
Pan Burmistrz mówi, że jego zdaniem PiS powinien się jednoczyć, a nie walczyć między sobą. Ciekawe, Panie Kozina... Jak Pan walczy ze Starostą i próbuje organizować pucz (bo jak to inaczej nazwać?) to jest w porządku, ale już jak Pana to nie można atakować.... Takie tam, prawo Kalego.
Ciekawe
10:12, 2025-10-03
Burmistrz Turobina poza strukturami PiS
I bardzo dobrze! Tarnawski Nikos Dyzma naszych czasów tyle że bez zasad. Jeszcze trochę czasu i zobaczy jak mu się ludzie będą odwdzięczać. Człowiekiem się jest kozino a nie się bywa.
Tarnawa mowi
09:15, 2025-10-03