Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z Tarnogrodu i Chmielka.
Komisja spośród 35 prac uczniów klas III - V na wykonanie rysunku korony Bolesława Chrobrego wyłoniła Laureatów:
I miejsce: Nikola Lipiec - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstania Styczniowego w Potoku Górnym;
II miejsce: Martyna Śmiałko - Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim;
III miejsce (ex aequo): Hanna Czarnecka – Szkoła Podstawowa im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie oraz Aleksandra Świst - koło plastyczne GOK w Łukowej.
Wyróżnienia: Mateusz Olik - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju i Hanna Suchorzepa - koło plastyczne GOK w Łukowej.
[FOTORELACJANOWA]13130[/FOTORELACJANOWA]
Koronę przestrzenną Bolesława Chrobrego wykonało 18 uczniów z klas VII - VIII. Najpiękniejsze prace zdobyły następujące miejsca:
I miejsce – Marcel Furgała - Szkoła Podstawowa im. por. Edwarda Błaszczaka ps. Grom w Chmielku;
II miejsce – Karina Maciukiewicz - Szkoła Podstawowa im. por. Edwarda Błaszczaka ps. Grom w Chmielku;
III miejsce – Maja Mazurek - Szkoła Podstawowa im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie.
Wyróżnienie: Nikola Siciarz - Szkoła Podstawowa im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie.
Komisja zwróciła uwagę, że także pozostałe prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny wymagający staranności i wiedzy historycznej, dlatego również wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i podziękowania. Nagrody ufundowane przez GOK zwycięzcy i uczestnicy otrzymali z rąk dyrektor Wiesławy Kubów i redaktora Janusza Kawałko.
Laureaci obdarowani zostali bardzo wartościowymi książkami historycznymi i przyborami plastycznymi, a uczestnicy podkładkami do komputera z pocztem królów polskich.
Wystawa przepięknych Koron Bolesława Chrobrego jest do obejrzenia w GOK w Łukowej do końca czerwca 2025 roku.
Premier nie przedstawi informacji. Większość sejmowa je
Gromadzka powinna reprezentować i stać po stronie nas Polaków a nie po stronie swojej partii. Chcesz imigrantów to bierz ich pod swój dach!!!
Polak
07:08, 2025-06-30
Obchody 81. rocznicy bitwy nad Sopotem w Osuchach
Do wszystkich Tusk to przyszłość narodu polskiego
Do
00:24, 2025-06-30
Obchody 81. rocznicy bitwy nad Sopotem w Osuchach
Wszędzie wiece polityczne ale niema się co dziwić jak Tusk ogłosił że nie ma reparacji za 2 wojnę to jest zdrajca mom zdaniem
Po niemiecka partia
22:37, 2025-06-29
Obchody 81. rocznicy bitwy nad Sopotem w Osuchach
Rekonstrukcja miała rozpocząć się o 13.30 ludzie czekali z dziećmi, seniorzy na polanie na słońcu 2 godziny aż politycy zjedzą obiadek i raczą przyjść do plebsu... Wstyd! Kozyra! Wstyd Szarlip! Wstyd posły!
Wstyd!!!
22:00, 2025-06-29
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz