Kultura i rozrywka

Zamknij

Dodaj komentarz

Dzień wolontariusza. Tak świętowano w Biłgoraju (FOTO)

Portal informacyjny bilgoraj.com.pl Portal informacyjny bilgoraj.com.pl 19:06, 05.12.2024 Aktualizacja: 00:54, 25.10.2025
Skomentuj Dzień wolontariusza. Tak świętowano w Biłgoraju (FOTO) Dzień wolontariusza. Tak świętowano w Biłgoraju
  • 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w Biłgoraju Fundacja "Bliżej pasji" zorganizowała spotkanie dla wolontariuszy połączone z podsumowaniem dwóch projektów do wolontariuszy skierowanych.

  • Chodzi o projekt "Wolontariat moją marką!" i projekt "Wzmacniamy wolontariat lokalnie!"

- Dziś wydarzenie mające na celu uhonorowanie wolontariuszy zorganizowaliśmy po raz pierwszy ale mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się lokalną tradycją i będziemy spotykać sę co roku - mówi Monika Dominik, wiceprezes Fundacji "Bliżej pasji".

::photoreport{"type":"see-button","item":"12279"}

Projekt "Wzmacniamy wolontariat lokalnie!" rozpoczął się 1 czerwca br. i potrwa do końca grudnia 2026 roku. Jego celem jest zarządzanie wolontariatem na terenie powiatów: biłgorajskiego, janowskiego i kraśnickiego, przez zwiększenie liczby wolontariuszy, którzy w sposób systematyczny i długoterminowy angażują się w działania obywatelskie.

Główne działania to m.in. działania edukacyjne i rozwijające, działania na rzecz szkolnego wolontariatu oraz animowanie lokalnych koalicji działających na rzecz rozwoju lokalnego wolontariatu.

::news{"type":"see-also","item":"46901"}

Z kolei "Wolontariat moją marką!", to projekt który ma na celu wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego oraz długoterminowego angażowania się obywateli w Wolontariat, zwiększenie liczby wolontariuszy, którzy w sposób systematyczny i długoterminowy angażują się w działania obywatelskie; rozwój różnorodnych form wolontariatu charakteryzujących się wysoką jakością prowadzonych działań czy wzrost skuteczności działania koordynatorów wolontariatu w organizacjach, instytucjach publicznych współpracujących z wolontariuszami.

Oba projekty są sfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Wspierania i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

::addons{"type":"alert"}

- Z własnego doświadczenia mogę z całą pewnością powiedzieć, że bez wolontariuszy trzeci sektor nie funkcjonuje, a społeczeństwo jest uboższe. Bo wolontariusze działają przy wydarzenia kulturalnych, sportowych, lokalnych, organizują się w akcjach pomocowych, wspierają działania małych i większych organizacji. To ludzie otwarci, chętni nieść pomoc i poświęcić bezinteresownie swój czas - dodaje Monika Dominik.

Podczas wydarzenia 15 wolontariuszy odebrało także specjalne podziękowania za swe zaangażowanie w działalność na rzecz dobra wspólnego.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowe inwestycje drogowe w gminie Biłgoraj

Super, że powstał artykuł, ale można dodać mapę gdzie konkretnie te drogi będą budowane.

Zainteresowany

07:52, 2026-05-21

Dzień Godności w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Bardzo dobrze, że władze miejskie i powiatowe biorą udział w wydarzeniu. Proponuję jednak, żeby starosta zobaczył ile dzieci nie dostało się do szkoły specjalnej z braku miejsc. Placówka jest przepełniona, ma za mało miejsca. Pieniądze, które poszły na zatrudnienie po "cichu" P. Mulawy w muzeum, sztucznie utworzone stanowisko w zarządzie powiatu, nie mające żadnego racjonalnego uzasadnienia można było przeznaczyć te środki chociaż na projekt, czy przebudowę budynku. Władza ma się dobrze a ludzie i biedne dzieci jakoś sobie poradzą. Ważne, że zarząd ma piękne zdjęcia z każdej uroczystości, nawet oddanie nowego traktora. Po co komu ta fotka? Czy nie ma naprawdę innych pilniejszych spraw którymi trzeba się zająć w tym czasie? Jeden Pan z zarządu okazjonalnie już kolejną kadencję bywa w pracy, ale przynajmniej nie męczy ludzi swoimi fotkami. Dobrego dnia i samopoczucia życzę władzy i kolejnych serii zdjęć. A Wy rodzice dzieci niepełnosprawnych w myśl zasady-umiesz liczyć licz na siebie.

Mieszkaniec

07:46, 2026-05-21

Spotkanie z NOWA Polska w Biłgoraju

Rzeczywiście staruch na czele i nowa polska to piękne zaprzeczenie wszystkiego, ta Majewska robi politykę i nie wie co się dzieje w Hrubieszowie że drony latają i kto je puszcza, wójt gminy Hrubieszów wie , starosta wie a ta Majewska nie wie, jakby była rezolutna i uważała innych to by ją urzędnicy starosty albo gminy Hrubieszów powiadomili

Tak

21:41, 2026-05-20

263 mln zł na projekt Rowerowe Roztocze

a droga przejęta od województwa bedzie modernizowana ?, obiecano , jakoś cicho, wniosek o fundusze poszedł ?

Turobin - Nowa Wieś

20:28, 2026-05-20

0%