Projekt otrzymał dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, co podkreśla jego znaczenie i lokalne zaangażowanie.
Fabuła Gry
Gra rozpoczyna się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. prof. Jerzego Markiewicza, gdzie uczestnicy stają się aktorami w plenerowym spektaklu „Radosne, czyli powitanie sitarzy”. W trakcie próby, tajemniczy starzec – Kamienny Sitarz – ostrzega graczy, że żurawina w Biłgoraju została zatruta. Jej spożycie prowadzi do zapominania o tradycji sitarstwa. Aby ocalić pamięć o kulturze, gracze muszą wyruszyć w trasę po Biłgoraju, zbierając artefakty, które pozwolą przezwyciężyć wpływ Bagiennego Ducha.
Jak Grać?
Gra „Kamienny Sitarz” działa podobnie jak popularna aplikacja PokemonGo. Uczestnicy podążają od punktu do punktu, rozwiązując zagadki i zdobywając punkty. Czas przejścia gry wynosi około 70-80 minut, a cała przygoda dostępna jest dla mieszkańców oraz turystów do 30 czerwca 2025 roku.
Aby zagrać, wystarczy pobrać darmową aplikację ActionTrack, dostępną na systemy iOS (wersja 11.0 i wyższa) oraz Android (wersja 8.0 i wyższa). Gra nie zawiera reklam, a uczestnicy nie muszą podawać żadnych danych osobowych.
[ZT]47682[/ZT]
Rekomendacje i wskazówki
Uczestnicy powinni pamiętać o wyłączeniu funkcji GPS oraz o tym, że podczas gry muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w grze wyłącznie za zgodą lub w towarzystwie dorosłych.
Dzięki grze „Kamienny Sitarz”, Biłgoraj zyskuje nową atrakcję, która w ciekawy sposób propaguje lokalną kulturę i tradycję, angażując mieszkańców i turystów w złożone, interaktywne doświadczenia.
Foto: Archiwum
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz