Biłgorajskie Centrum Kultury stało się miejscem, gdzie słowo odegrało główną rolę, a to za sprawą finału powiatowego 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. To coroczne wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ma na celu podtrzymywanie i promocję kultury języka oraz żywego słowa. Organizatorzy zwracają uwagę na znaczenie tego typu inicjatyw w rozwijaniu czytelnictwa, inspirowaniu młodych ludzi do sięgania po literaturę oraz poezję, a także integracji środowiska amatorskiego ruchu recytatorskiego.
::photoreport{"type":"see-button","item":"12031"}
Tegoroczna edycja konkursu została zainspirowana tematem "Bajki, baśnie, legendy...", który otworzył drzwi do wielu interpretacji. Uczestnicy mieli szansę sięgnąć po alegorie, uniwersalne prawdy i motywy fantastyczne, które są nieodłącznym elementem literatury dziecięcej i młodzieżowej. Każdy z prezentowanych utworów niósł ze sobą ważne przesłanie, a recytatorzy w piękny sposób oddali esencję bajkowych opowieści i legend, które od pokoleń przekazywane są z ust do ust.
Jury, po wysłuchaniu wszystkich dziesięciu uczestników, postanowiło przyznać wyróżnienia, które trafiły do Stanisława Kary ze Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie oraz Anny Bielak ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. Ich występy wyróżniały się nie tylko umiejętnościami aktorskimi, ale także głębokim zrozumieniem przesłania wybranych tekstów.
Dodatkowo, do Turnieju Wojewódzkiego 28. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego nominowani zostali: Katarzyna Marzec ze Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej, Zuzanna Kulik ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju oraz Zuzanna Bielak ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowicy. Głównym celem tej rywalizacji jest nie tylko zwiększenie umiejętności recytatorskich, ale także stworzenie platformy do wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz instruktorami.
Finał powiatowy Jesiennego Konkursu Recytatorskiego to wydarzenie, które nie tylko bawi, ale również uczy i rozwija młodych artystów. To przestrzeń, w której literatura ożywa, a młodzież ma szansę na niesamowite doświadczenia, które mogą zaowocować w przyszłości.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
„Pamięć jest naszym obowiązkiem” – prof. Sabina Bober
Skoro masz we krwi donoszenie i całujesz w d. zaborców to jestes rasowym Polakiem
do Q
06:15, 2026-03-26
Uczeń ONZ-etu w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach
Gratulacje. W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest świadomość i wiedza jak media funkcjonują - i manipulują za pomocą odpowiednio podanymi informacjami.
-
14:16, 2026-03-25
Uczeń ONZ-etu w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach
Kto doniósł? Jakieś gnidy antysemickie.
Pytanie retoryczne
09:55, 2026-03-25
Uczeń ONZ-etu w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach
Nie można komentować artykułu o zamordowaniu małżeństwa Trzcińskich, więc zrobię to tutaj. Przede wszystkim oddam im chwałę i szacunek. Natomiast odnośnie artykułu to chciałbym dopisać to, czego nie napisano. Owszem, zamordowali Niemcy, ale zgadnijcie kto na nich doniósł.? No właśnie...
Rodzina Trzcińskich.
08:55, 2026-03-25