Zlot Kapel Podwórkowych to wyjątkowe wydarzenie, które przenosi publiczność w czasy przedwojennego Lwowa, gdzie kapele podwórkowe były nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Podczas zlotu można poczuć klimat dawnych uliczek, usłyszeć znane melodie i podziwiać barwne stroje muzyków.
[FOTORELACJA]11375[/FOTORELACJA]
W tym roku na scenie zlotu zaprezentowały się cztery znakomite kapele: "VaBank" z Biłgoraja, "Swojacy" z Kraśnika, "Uroczysko" z Krasnegostawu oraz "Wygibusy" z Biłgoraja. Każda z nich oczarowała publiczność swoim talentem, humorem i energią.
Repertuar kapel podwórkowych to prawdziwa mieszanka stylów. Można usłyszeć zarówno dawne teksty i melodie folkloru miejskiego, jak również utwory nawiązujące do współczesności, poruszające aktualne problemy i bawiące żartobliwymi tekstami.
Zlot Kapel Podwórkowych to nie tylko muzyczna uczta, ale również doskonała okazja do integracji społeczności i kultywowania lokalnych tradycji. Wydarzenie cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców Biłgoraja, jak i turystów z całego regionu.
Organizatorzy Zlotu Kapel Podwórkowych - Biłgorajskie Centrum Kultury - serdecznie dziękują wszystkim kapelom za udział w wydarzeniu, a publiczności za liczne przybycie. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję zlotu w przyszłym roku!
Zlot Kapel Podwórkowych to cykliczna impreza organizowana w Biłgoraju od kilku lat. Celem zlotu jest popularyzacja tradycyjnej muzyki ludowej i kultywowanie lokalnych zwyczajów. Podczas zlotu można usłyszeć kapele podwórkowe z różnych regionów Polski.
[ZT]43911[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz