Kolędowanie w Soli jest - obok podtrzymywania tradycji - także okazją do integracji społeczności lokalne. Zaprezentowały się trzy pokolenia: wnukowie, rodzice i dziadkowie.
[FOTORELACJA]10564[/FOTORELACJA]
- To tradycja odbywająca się od 16 lat. Przerwę mieliśmy tylko podczas pandemii Covid-19. Chcemy podtrzymywać kolędnicze tradycje, które od pokoleń kultywowane są w naszym kraju. Chcemy także dać możliwość wystąpienia nie tylko dzieciom i młodzieży ale także osobom dorosłym i seniorom - podkreśla Jacek Haraf, wiceprezes Stowarzyszenia "Więź" z Soli.
Dla uczestników organizatorzy przygotowali cenne nagrody a muzyczne konfrontacje odbywały się w kategoriach wiekowych oraz w oddzielnie dla solistów i zespołów.
Po występach uczestników, z krótkim koncertem kolęd i pastorałek wystąpił chór parafii św. Jerzego w Biłgoraju.
Organizatorzy zadbali także o poczęstunek dla uczestników.
[ZT]40100[/ZT]
[ZT]40094[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz