::addons{"type":"only-here"}
Jak wspomina Wiesława Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej, chór powstał przy szkole podstawowej w Łukowej z inicjatywy ówczesnej dyrektor placówki. - Wówczas pracę w Szkole Podstawowej w Łukowej rozpoczął nauczyciel muzyki świeżo upieczony absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Sławomir Kuczek. Chór na początku swej działalności skupiał się na kultywowaniu i promowaniu muzyki i śpiewów renesansowych, z czasem jednak poszerzył swój repertuar i rozpoczął udział w koncertach i przeglądach chóralnych w Polsce i poza granicami naszego kraju - podkreśla Wiesława Kubów.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"10360"}
Mimo różnych kolei i trudności, któe wystąpiły szczególnie w połowie lat 90. XX wieku, chór nadal prężnie działa, wychowując muzycznie kolejne pokolenia. - Wielkim zaszczytem jest, że obecnie chór działa przy Gminnym Ośrodku Kultury. Promuje naszą kulturę, jest naszą wizytówką, uświetnia uroczystości patriotyczne, religijne i kulturalnej w naszej gminie - przyznaje dyrektor Kubów.
Jubileusz 36-lecia działalności łukowskiej "Harmonii" odbył się 29 grudnia 2023 roku. Świętowanie rozpoczęło się od Mszy świętej, którą celebrował proboszcz parafii w łukowej, ks. Waldemar Kostrubiec. - Działalność Chóru "Harmonia" to wyraz szczególnej miłości do muzyki. Przez lata swej działalności chór dawał tego wyraz w swym repertuarze, starannym przygotowaniu występów i koncertów oraz udziale w konkursach. Miłość do muzyki pozwolił odkryć i zaszczepić w wielu osobach, które tworząc go ubogacali innych. Dziś chcemy Panu Bogu dziękować za to, że chór jest miejscem odkrywania talentów i rozwoju pasji ale także uwielbienie Bożej Łaski - mówił ks. Kostrubiec.
Podczas Mszy świętej, chórzyści i ich rodzice zawierzyli działalność "Harmonii" Matce Bożej, było to ponowienie aktu dokonane przez Chór "Harmonia" na Jasnej Górze w październiku br. Dziś w Chórze śpiewają dzieci tych osób, które tworzyły chór 30 czy 20 lat temu. Członkami chóru są także dzieci i młodzież z gmin Obsza czy Józefów. - Chyba nikt nie zliczy koncertów jakie daliśmy. Mamy na swym koncie ponad 50 nagród krajowych i międzynarodowych oraz występy w wielu słynnych miejscach - przyznaje dyrygent, Sławomir Kuczek.
- Można wydawać nawet najpiękniejsze foldery czy przewodniki, mówił o naszej gminie każdemu którego spotkamy, a i tak nie osiągnie się nawet ułamka tego, co znaczą dla promocji naszej społeczności występy. On jest najlepszym ambasadorem Łukowej - przyznaje wójt Stanisław Kozyra.
- Chór nie tylko pozwolił mi się rozwinąć muzycznie ale także nauczył tego, co w życiu dorosłym jest ważne, samodyscypliny, punktualności, organizacji czasu, umiejętności pracy w zespole, współpracy, radzenia sobie ze stresem oraz publicznymi wystąpieniami. Czas spędzony w chórze był dla mnie i moich koleżanek lekcją życia. Dlatego, na zajęcia chóru posłałam swoje dzieci - przekonuje Anna Bździuch.
Obecni chórzyści podkreślają dobrą atmosferę i życzliwość w działalności zespołu. - Nawiązałam wiele wspaniałych przyjaźni, czuję się tutaj bardzo dobrze, jesteśmy dla siebie życzliwi, pomagamy sobie. Jest okazja by rozwijać się muzycznie i zwiedzać Polskę i inne kraje. Każdego, kto ma słuch muzyczny i chce się doskonalić zapraszam do dołączenia do nasi - zaznacza chórzystka Emilia Mielniczak.
Jubileusz "Harmonii" zakończyła wspólna dyskoteka, na której bawiły się dzieci i młodzież oraz ich rodzice.
::news{"type":"see-also","item":"37891"}
::news{"type":"see-also","item":"36675"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Komediowy wieczór w TOK tarnogród
Z Liceum Ekonomicznego w Tarnogrodzie dyrektor zrobił komedią i zlikwidowali teraz pora na Rok Tok.
Tok
00:42, 2026-04-06
Działacze Ruchu Narodowego na biłgorajskim targu
Widać że panowie nietutejsi 1.Ziemniaki mieszane lepsze z gorszymi sprzedawane w cenie tych lepszych. 2.Pomidory w kartonach z napisami że od polskich rolników natomiast w środku Włochy Hiszpania czy co tam tylko. 3.Jajka kupione w markecie sprzedawane jako własne. O różnicy w cenie paliwa między Biłgorajem a sąsiednimi miejscowościami czy miastami to chyba wspominać nie trzeba. Tak samo jak o biłgorajskiej drożyźnie.
1
18:02, 2026-04-05
Zielona rewolucja w Biłgoraju: Ponad 10 mln zł na parki
Żadne bo 90% kasy z KPO poszło na obsługę zadłużenia a resztę na jachty , swingersów czy farfocle. Uśmiechnięta Polska swój po swoje dla swoich 😁
Luki
10:00, 2026-04-05
Policja startuje z wielką akcją. Co sprawdzą?
Tylko w ukropolin stoją na drogach komornicy
ok
08:37, 2026-04-05