Zamknij

Chóry Ziemi Biłgorajskiej spotkały się na koncercie Cecyliańskim Muzyki Chóralnej (FOTO, VIDEO)

Portal informacyjny bilgoraj.com.plPortal informacyjny bilgoraj.com.pl 17:29, 26.11.2023 Aktualizacja: 18:26, 26.11.2023
Skomentuj Chóry Ziemi Biłgorajskiej spotkały się na koncercie Cecyliańskim Muzyki Chóralnej Chóry Ziemi Biłgorajskiej spotkały się na koncercie Cecyliańskim Muzyki Chóralnej
  • Po trzyletniej przerwie chóry Ziemi Biłgorajskiej spotkały się w kościele Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, aby uczestniczyć w Koncercie Cecyliańskim Muzyki Chóralnej, który odbył się 26 listopada.

  • Już przed wydarzeniem, o wartości koncertów cecyliańskich i muzyki kościelnej, mówił ks. proboszcz Jerzy Kołtun. Podkreślał, że udział w Koncercie Cecyliańskim stanowi istotny moment w całorocznej pracy chórów Ziemi Biłgorajskiej.

Tegoroczny koncert cieszył się obecnością wielu gości, w tym burmistrza Biłgoraja, Janusza Rosłana.

[FOTORELACJA]10083[/FOTORELACJA]

Wzięły w nim udział następujące chóry Ziemi Biłgorajskiej: Chór Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym i Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Chór "Cantate Deo" z sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, Chór Parafii pw. Św. Jana Nepomucena i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, Chór Kameralny Parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju, Chór "Cordis" Parafii Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, Chór "Noster" Parafii Św. Bartłomieja Apostoła w Goraju oraz Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "Echo".

Organizatorami koncertu byli Biłgorajskie Centrum Kultury, Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "Echo" oraz chóry parafialne z Biłgoraja i jest już lokalną tradycją. Wydarzenie odbyło się z okazji przypadającego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii.

Święta Cecylia jest jedną z najbardziej znanych męczennic Kościoła rzymskiego, która żyła na przełomie II i III wieku. W młodości złożyła ślub czystości i pomimo przymusu małżeństwa z poganinem Walerianem, nie złamała swojego przyrzeczenia, a nawet zdobyła dla Chrystusa serca swojego męża i jego brata.

Święta Cecylia jest uznawana za patronkę chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Legendy głoszą, że sama grała na organach. Wówczas organy wodne były bardzo rzadkie i znane głównie w Rzymie, a cesarz Neron otrzymał je jako dar ze Wschodu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%