Msza święta i koncert. Tak we Frampolu jubileusz 125-lecia świętował miejscowy chór. Chór Parafii pw. św. Jana Nepomucena i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pod dyrekcją Eweliny Wójcik wystąpił z jubileuszowym koncertem, przy akompaniamencie organowym Tomasza Bębenka, organisty parafii św. Michała Archanioła w Zamościu.
Frampolski chór został założony w 1898 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza parafii ks. Józefa Żyszkiewicza i przy wsparciu organisty Michała Kochańskiego, który go prowadził. W kolejnych latach - aż do wybuchu II wojny światowej - chór współpracowali Piotr Podobińsk i Józef Czerwieniec .Okres niezwykle owocnej pracy chóru został przerwany wybuchem II Wojny Światowej i wznowiony po wojnie w roku 1947. W tym czasie z zespołem pracowali następujący organiści: Edmund Borzęcki, Józef Żyszkiewicz, Bolesław Cichocki, Józef Królik, Tomasz i Piotr Koper.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9803"}
W roku 1993 dyrygentem chóru został Włodzisław Jasiński, który jako pierwszy nie był organistą frampolskiej parafii. Po śmierci Jasińskiego chór przejęła Anna Kajdzik. W 2009 roku patronat nad chórem objął burmistrz Frampola Tadeusz Niedźwiecki. W kolejnych latach dyrygentem chóru byli Zbigniew Biliński, Paweł Stelmach i ponownie Anna Kajdzik. Obecnie chórem dyryguje Ewelina Wójcik.
Chór mieszany Parafii pw. Św. Jana Nepomucena i Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu w swoim dorobku artystycznym posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Aktywnie uczestniczy w życiu parafii, jak i gminy, uświetniając swoim śpiewem wszystkie ważne uroczystości, dlatego w swoim repertuarze chór posiada utwory zarówno religijne, jak i świeckie. Zespół bierze również udział w corocznych koncertach: cecyliańskich w Biłgoraju, maryjnych w Goraju, pieśni pokutnej i pasyjnej w Korytkowie Dużym oraz kolędowych, których sam jest gospodarzem od wielu lat. Chór liczy obecnie 28 członków.
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/EhK_vgrvMEk"}
Od l4 lat w chórze we Frampolu śpiewa Antoni Papierz. - Śpiew i muzyka chóralna to moje pasje. Jako członek chóru wpisuję się w jego 125-letnią tradycję i realizuje się. To okazja do spotkań z ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania i kochają muzykę. Bierzemy udział w uroczystościach religijny, patriotycznych, kulturalnych. Kochamy muzykę i jej pięknem dzielimy się ze słuchaczami - przyznaje.
Po Eucharystii dziękczynnej, której przewodniczyli ks. Tadeusz Bastrzyk, proboszcz parafii we Frampolu i ks. dr hab. Krzysztof Grzesiak, dyrektor Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie, życzenia chórzystom złożył m.in. burmistrz Frampola, Józef Rudy.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
„Pamięć jest naszym obowiązkiem” – prof. Sabina Bober
Holokaust wielka tragedia, obecne wojny to również wielki dramat. Ofiarami dorośli i dzieci, niewinne dzieci giną, zostają kalekami.
historyk
17:32, 2026-03-26
Uczeń ONZ-etu w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach
Media powinny informować bezstronnie , a nie być szczekaczką polityczną.
media
17:25, 2026-03-26
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Biłgoraja
Znowu mają być zimne dni, a nawet ze śniegiem.
prognoza
17:21, 2026-03-26
Sukces biłgorajskich fryzjerek na ogólnopolskiej scenie
Mistrzostwo w zawodzie fryzjerskim bardzo ważne.
ładnie
17:00, 2026-03-26