Max Czornyj z wykształcenia prawnik, z zamiłowania pisarz. Praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. Autor bestsellerowych kryminałów, thrillerów psychologicznych, powieści obyczajowych cieszących się ogromną popularnością opartych na faktach oraz książek dla dzieci.
Jego twórczość cechuje groza i tajemniczość. Wśród czytelników popularność zdobyły cykle thrillerów o komisarzu Eryku Deryle — w skład serii wchodzi: „Grzech”, „Ofiara”, „Pokuta”, „Trauma”, „Klątwa”, „Zjawa”, „Bestia”, „Krew”, „Pacjent”, „Piekło”, „Fatum”.
[FOTORELACJA]9588[/FOTORELACJA]
Niemniejszą popularnością cieszą się cykle thrillerów: o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie, o mortaliście Honoriuszu Mondzie, powieści z serii „Na Faktach” o prawdziwych seryjnych mordercach, thrillery, powieści obyczajowe oraz historyczne.
Pomimo młodego wieku Max Czornyj posiada ogromny dorobek literacki (napisał i wydał kilkadziesiąt książek). To człowiek z wielkimi pasjami. Kolekcjonuje antyki, przede wszystkim sztychy, zegary, zegarki, również zabytkowe meble. Niczym w dowcipie lubi stare wino, spleśniałe sery i samochody bez dachu. Pasjonuje go broń czarnoprochowa - rewolwery Colta i Remingtona.
Ceni sobie kultywowanie tradycji rodzinnych, dbanie o własną tożsamość i kulturę jak również spędzanie wolnego czasu na wspólnym czytaniu książek.
Spotkanie odbyło się 20 września 2023 roku, o godzinie 18:00.
Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Partnerstwo dla książki.
kilka słów13:34, 22.09.2023
Dawniej czytanie kryminałów to był obciach. Wówczas znawcy literatury uważali kryminały za gorszy sort. Teraz liczy się sensacja, marketing liczy na lepszą sprzedaż tego rodzaju książek. Pytanie czy to odpowiednia lektura dla dzieci i młodzieży.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Najdłuższe kolędowanie w Europie. W Polsce do 2 lutego
KsiĄdz Guz z Braunem w Łochowie. O Boże !
kk
21:27, 2026-02-01
Wzruszający Dzień Babci i Dziadka w Woli Radzięckiej
Foto: WOLA RADZIĘCKA!!! a nie Różaniecka!!!
Sero
19:11, 2026-02-01
Relacja z noworocznych spotkań PSL
Rózynski wszystko rozwalił, żeby się spotkać to zaprasza ościenne powiat , bo u siebie nie ma kogo,jak pójdzie do telewizji,co go zapytają to nic nie wie, pod jednostkę wojskową co tworzy w Biłgoraju, może gromadzie , szuka geodetów aby wskazać miejsce nalotu dronów i szybkiego napadu przeciwnika, co nie wymyśli to durne i groźne.
Wieśka
11:33, 2026-02-01
Najdłuższe kolędowanie w Europie. W Polsce do 2 lutego
Od drugiego lutego koniec spotkań opłatkowych. W zasadzie spotkania opłatkowe powinny się odbywać tylko przed świętami. Na koniec w Wigilię.
katolik
10:04, 2026-02-01