::addons{"type":"only-here"}
Zespół złożony z emerytowanych nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty powstał 10 lat temu. 17 września 2023 roku popularne biłgorajskie "Belferki" świętowały cynowy jubileusz. Były życzenia, czas na wspomnienia oraz koncert. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
W programie jubileuszowych obchodów znalazł się koncert jubilata, sprawozdanie z 10 lat pracy i działalności zespołu, życzenia od władz miasta i zaprzyjaźnionych zespołów senioralnych oraz przybyłych gości.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9577"}
Obok Zespołu Belferki" wystąpił także Zespoły Seniora Złota Jesień i Złoty Wiek działające przy Biłgorajskiego Centrum Kultury, Zespół Retrospekcje z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Kapela Podwórkowa „Wigibusy” oraz Ryszard Martyna z Janowa Lubelskiego.
- Zespół powstał w 2013 roku, wówczas było nas 13 emerytowanych nauczycieli i chcieliśmy coś jeszcze pożytecznego, dla swoich pasji i talentów zrobić. Powstał więc pomysł założenia zespołu. Przez te minione 10 lat daliśmy prawie 50 koncertów - mówiła Danuta Gęborys, przewodnicząca „Belferek”.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
- Dla mnie zespół jest bardzo ważny, wszyscy lubimy śpiewać, lubimy działać społecznie, przez to realizujemy się na emeryturze. A jeśli słuchanie nas sprawia publiczności przyjemność, to radość nasza jest tym większa - dodaje Danuta Gęborys.
- Ja Zespołowi Belferki, w imieniu władz samorządowych miasta Biłgoraja życzę kolejnych lat pięknych występów scenicznych, kolejnych jubileuszy. Belferki wnoszą wiele radości i dzielą się pięknem muzyki. Dziękuję im za to, że są między nami - podkreśla Jarosław Bondyra, wiceburmistrz Biłgoraja.
::news{"type":"see-also","item":"31273"}
KENYS10:01, 19.09.2023
Gratulacje dla społecznych działań Zespołu " Belferki ". W okresie pracy zawodowej pracowaliście z młodzieżą i dla młodego pokolenia, które dzisiaj jest w wieku dojrzałym i niejednokrotnie dzisiaj Was ogląda podczas występów na Scenach. Śpiew daje radość słuchającym , a śpiewającym daje zadowolenie z tego iż mogą być przydatni Innym. Życzę sił i wytrwałości w dalszym działaniu na rzecz propagowania kultury . Do spotkania na następnym Jubileuszu.
Relacje z koncertu18:01, 19.09.2023
Nauczyciele, osoby kształcące wiele pokoleń, zawód , który powinien być szczególnie ceniony i doceniony. Panie z Zespołu "Belferki" , niezwykle zasłużone w pracy zawodowej, nadal aktywne , teraz w realizacji pasji artystycznej. Koncert jubileuszowy tego zespołu na bardzo dobrym poziomie muzycznym , wokalnym. Gratulacje. Dobry poziom zaprezentowały również inne zespoły , które wystąpiły na tym koncercie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Upały w regionie. IMGW wydaje alert II stopnia
no i trzeba się myć a nie tyko wietrzyć
apel do kobiet
16:54, 2026-06-25
Adaś Iwanejko w „Sprawie dla Reportera”
Oby się udało zebrac
Wielka sprawa
16:44, 2026-06-25
Adaś Iwanejko w „Sprawie dla Reportera”
OGLADALAM ,,,WSZYSTKO PIEKNIE,,ALE SIE POPLAKALAM,,,,
JOANNA GALEWSKA
13:56, 2026-06-25
Absolutorium dla Zarządu Powiatu Biłgorajskiego
aaa... ta przekupka znowu tylko ja, ja, ja to ja wszystko zrobiłam ! Rzygać się chce jak to słyszę i widzę
obrzydliwe
11:23, 2026-06-25