W dniach 12 - 13 sierpnia 2023 roku, w Józefowie odbyła się jubileuszowa, 30-ta edycja popularnego Eko Festiwalu. Festiwal Kultury Ekologicznej EKO, to pomysł lubelskiego barda, Jana Kondraka, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.
Wydarzenie, na które złożył się m.in. rajd rowerowy, czy promocja ekologicznej żywności i rękodzieła oraz Józefowa jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, odbyło się na „Scenie pod sosnami”.
[FOTORELACJA]9481[/FOTORELACJA]
- Jest wielka radość i satysfakcja, bo to co robimy jest bardzo dobrze odbierane przez widownię, zarówno mieszkańców powiatu biłgorajskiego jak i gości. Jest promocją naszej małej Ojczyzny oraz promocją piosenki literackiej i autorskiej oraz wydarzeniem kulturalnym o zasięgu ponad regionalnym - mówi Beata Zaśko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.
Festiwal przez 30 lat ewoluował, znajdowały w nim miejsce różne trendy i prądy muzyczne. - Na kolejne lata i kolejne jubileusze życzymy sobie przede wszystkim jak najwięcej uczestników konkursu i by widzowie odbiorcy naszego festiwalu mieli przyjemność z uczestnictwa, by zachwycali się muzyką - dodaje dyrektor Zaśko.
- Ten festiwal obok wydźwięku artystycznego, ma także inne ważne zadania. Po pierwsze patronuje wszystkim naszym działaniom proekologicznym, których celem jest zachowanie dla przyszłych pokoleń piękna naszej przyrody. Po drugie, promuje naszą małą Ojczyznę i Roztocze - m.in. przez rajd rowerowy, który jest elementem wydarzenia festiwalowego. Chcemy także przez nasz Eko Festiwal promować młode talenty muzyczne i pokazać, że jest miejsce, gdzie mogą wyrazić siebie muzyką i śpiewem - zaznacza Roman Dziura, burmistrz Józefowa.
- Ten Festiwal jest wyjątkowy, ma już swoją tradycję, historię i markę. Mimo trudności i przeszkód trwa od 30 lat. Artyści wykują na nim mini recitale, a nie jak to jest na innych podobnych wydarzeniach jedną czy dwie piosenki. Oceniamy obecność na scenie, aranżację, muzykę, teksty czy to wszystko współgra ze sobą oraz kontakt z publicznością - mówi członek jury i członek Lubelskiej Federacji Bardów Piotr Selim.
Komisja w składzie Jan Poprawa, Piotr Selim i Tomasz Momot, po wysłuchaniu 7 podmiotów wykonawczych postanowiło przyznać nagrody:
- pierwsze miejsce - ATAWIZM;
- dwa równorzędne drugie miejsca Patrycja Wilgos oraz Suma Pragnień;
- wyróżnienie Karolina Szeremeta.
Nominację do 58. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie otrzymują: ATAWIZM, Patrycja Wilgos oraz Suma Pragnień.
Nominację do 52 Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna 2024 otrzymuje Patrycja Wilgos.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz