Od 2013 roku Fundacja Wolność i Demokracja realizuje projekt Tropem Wilczym - bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W setkach miast Polski tego samego dnia odbywają się okolicznościowe biegi dla uczczenia pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Od lat bieg organizowany jest także w Turobinie.
[FOTORELACJA]8920[/FOTORELACJA]
Jak zaznacza jeden ze współorganizatorów Biegu Tropem Wilczym w Turobinie, Marcin Kulig, ideą wydarzenia jest propagowanie wiedzy z zakresu najnowszej historii w sposób atrakcyjny dla osób w każdym wieku oraz uczczenie żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego.
Dystans biegu wyniósł 1 963 m i nawiązuje do symbolicznej daty śmierci ostatniego "Żołnierza Wyklętego"- Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który poległ w czynnej walce.
[ZT]33089[/ZT]
Tradycyjnie, w Turobinie na uczestników biegu czeka pakiety startowe, który zawiera między innymi koszulki z Bohaterami tegorocznej edycji Biegu Tropem Wilczym, a na mecie medale.
Organizatorzy zadbali także o posiłek i słodkości.
Nieobecny13:57, 05.03.2023
A gdzie wójt? Nie popiera tej patriotycznej inicjatywy?
"Wieczór darczyńcy" Fundacji FLZB (FOTO, VIDEO)
Oj to darczyńcy , jakbyś im dał to by pierwsi wzięli, zbieranina ,tagowisko próżności wyselekcjonowanej nie naturalny sposób.
Tacy
21:25, 2025-11-16
"Wieczór darczyńcy" Fundacji FLZB (FOTO, VIDEO)
Czy miasto musi dokładać spore pieniądze do tego interesu?
Colt
20:15, 2025-11-16
"Wieczór darczyńcy" Fundacji FLZB (FOTO, VIDEO)
80 tyś ? Jak się bawić to się bawić
Ik
17:13, 2025-11-16
"Wieczór darczyńcy" Fundacji FLZB (FOTO, VIDEO)
Starosta nie jest wybierany przez wyborców. Wybierają go tylko radni powiatowi. To wójtów i burmistrzów wybiera naród, czyli wyoborcy. Póki co takie są przepisy.
prawo
16:52, 2025-11-16