Piątkowy wieczór długo pozostanie w pamięci tarnogrodzkich melomanów. Na scenie gościliśmy Romana Wróblewskiego (fortepian) i Weronikę Kulpę (wiolonczela). W ich wykonaniu usłyszeliśmy intrygującą mieszankę muzyki etnicznej, klasycznej i improwizacji.
Ich debiutancki album „Sun” ukazał się we wrześniu 2022 roku. Jest zapisem koncertu zarejestrowanego na żywo w studiu Radia Gdańsk. Utwory Romana Wróblewskiego, wzbogacone dźwiękami wiolonczeli, zabrzmiały wyjątkowo pięknie i bogato.
Słuchacze mieli okazję usłyszeć kompozycje z debiutanckiego albumu nawiązujące do tradycyjnych rytmów zachodnioafrykańskich, takich jak kuku (tytułowy utwór „Sun”) czy bliskowschodniego rytmu saidi, na którym oparty jest utwór „Kuba”.
Całość uzupełnia kilka utworów z płyty Romana Wróblewskiego w nowych aranżacjach.
Wystarczyło zamknąć oczy, by choć na chwilę przenieść się do różnych zakątków świata i poczuć na twarzy portugalskie (i nie tylko!) słońce.
Był to pierwszy koncert po remoncie ośrodka kultury. Tym razem dzięki niemu zadebiutował ponadstuletni fortepian, który niedawno w formie podarku tarnogrodzki TOK otrzymał z Wiednia.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
"Wieczór darczyńcy" Fundacji FLZB (FOTO, VIDEO)
Oj to darczyńcy , jakbyś im dał to by pierwsi wzięli, zbieranina ,tagowisko próżności wyselekcjonowanej nie naturalny sposób.
Tacy
21:25, 2025-11-16
"Wieczór darczyńcy" Fundacji FLZB (FOTO, VIDEO)
Czy miasto musi dokładać spore pieniądze do tego interesu?
Colt
20:15, 2025-11-16
"Wieczór darczyńcy" Fundacji FLZB (FOTO, VIDEO)
80 tyś ? Jak się bawić to się bawić
Ik
17:13, 2025-11-16
"Wieczór darczyńcy" Fundacji FLZB (FOTO, VIDEO)
Starosta nie jest wybierany przez wyborców. Wybierają go tylko radni powiatowi. To wójtów i burmistrzów wybiera naród, czyli wyoborcy. Póki co takie są przepisy.
prawo
16:52, 2025-11-16