Zamknij

Barwne miraże… Wystawa w galerii BCK (FOTO)

21:02, 20.05.2022
4
Słowa Emila Zoli „sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianej przez temperament artysty” przez wiele lat towarzyszy wystawom Grupy PLAMA, która od lata promuje upowszechnianie kultury plastycznej w środowisku. Grupa ta zawiązała się w 1983 roku z inicjatywy Osiedlowego Domu Kultury SM w Łęcznej, dziś zaprezentowała swe dzieła w BCK.

Początek najbliższego weekendu to w Biłgorajskim Centrum Kultury spotkanie z malarstwem, grafiką i fotografią, czyli wystawą "Barwne miraże…” członków Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama”. Wernisaż odbędzie się 20 maja o godz. 18.00 w galerii BCK, wstęp wolny!

Grupa w 2004 roku przyjęła status stowarzyszenia i dała początek działalności Łęczyńskiemu Stowarzyszeniu Twórców Kultury i Sztuki "PLAMA”. Dorobek Grupy to wiele wystaw zbiorowych w Polsce, ale też na Białorusi, Węgrzech, Ukrainie, we Włoszech, Francji oraz udział członków w plenerach międzynarodowych i licznych indywidualnych wystawach w galeriach w kraju i poza jego granicami.

PLAMA była organizatorem wielu lokalnych konkursów plastyczno-fotograficznych i Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem. Jest inicjatorem i współorganizatorem międzynarodowych plenerów artystycznych, na które od 2005 roku przybywają artyści z odległych zakątków naszego globu. Na swoim koncie PLAMA ma wiele warsztatów poetyckich oraz publikacji: almanachy poetyckie, dwa tomy „Łęcznian”, zbiory opowiadań z serii „Łęczyńskie wspomnienia” oraz cykl albumów fotograficznych „Pamięć miejsc”. Stowarzyszenie było realizatorem spektakli teatralnych oraz występów teatru tancerzy ognia.

Aktualnie Grupa stowarzysza Artystów nie tylko z Łęcznej, ale również z innych miast Polski. Wielu należy także do innych związków i stowarzyszeń m. in. Związku Polskich Artystów Plastyków, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Plastycznych w Lublinie czy Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Każdego roku ekspozycja składająca się z nowej kolekcji obrazów, grafik, fotografii, rzeźby prezentowana jest w łęczyńskiej galerii, a następnie wędruje do innych zaprzyjaźnionych galerii województwa lubelskiego i całej Polski.

Tym sposobem, w 2022 roku, na mapie wystaw znalazł się także Biłgoraj a ściślej galeria Biłgorajskiego Centrum Kultury.

/red./

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

0 0

Frekwencja marna, nic dziwnego z tej placówki zaproszeń brak, jak zwykle.

09:13, 21.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak można być chorym na kręgosłup w mdk i nie prowadzić żadnych zajęć a w bck tańczyć i normalnie pracować.

10:30, 21.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

o kim mowa?

11:04, 21.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

0 0

Tam gdzie jest miło , a tak powinno być w kulturze , tam warto skorzystać z zaproszenia.

17:34, 21.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%