Katolickie Przedszkole w Biłgoraju organizuje nie tylko olimpiadę szachową, ale także matematyczną rywalizację przedszkolaków. Dziś dla młodych szachowych zawodników przygotowane zostały miejsca do gry, poczęstunek oraz pamiątkowe puchary. -Szachy traktujemy jako wsparcie dzieci w procesie edukacji i wychowania - przyznaje Justyna Kiepura, wychowawca przedszkolny. -Szachy ucząc skupienia, cierpliwości, abstrakcyjnego myślenia, przewidywania, zmuszają do zastanowienia się, zaplanowania swych ruchów, przewidywania ruchów przeciwnika. To wszystko zaprocentuje w dalszej edukacji dzieci - dodaje.
W szachy gram od 2 lat. Gra polega na tym, że trzeba zrobić mata, czy zrobić tak by przeciwnik nie mógł ruszyć królem. Pionki poruszają się tylko do przodu, ale figury mogą poruszać się w różnych kierunkach też do tyłu czy tak po skosie - mówi Krzysio Bździuch. -W szachy gram w przedszkolu z kolegami i to jest lepsze niż gra komputerowa, bo można się spotkać z kolegą czy koleżanką i grać i wygrać - zaznacza z kolei Witek Kraczek.
Wyniki:
I miejsce - Mateusz Olik;
II miejsce - Witold Kraczek;
III miejsce - Ksawery Dubiński
I miejsce - Michał Branewski;
V miejsce - Jakub Marzec.
/bilgoraj.com.pl/
Mija rok od tragicznej śmierci byłego starosty
Był taki jaki był, mściwy drań.
Ta
09:45, 2025-08-26
Pochodzący z Hedwiżyna ksiądz, proboszczem dużej...
Kiedyś w Hedwiżynie był sołtys , zarazem przedsiębiorca o takim nazwisku jak ten ksiądz, może to jego krewny.
Piotr
09:34, 2025-08-26
Lubelskie, Miliardy z KPO na inwestycje. Minister odpow
Kłamstwo w powyższym wpisie, dzięki funduszom z UE Polska zmieniła się w piękny kraj, ( drogi, wiele inwestycji, dofinansowanie rolnictwa itd.) Inny temat to pomoc Ukraińcom, prezydent zawetował , chodzi o to, żeby wspomagać tylko pracujących, tego samego domagał się Trzaskowski w kampanii wyborczej. Od początku wojny Polska pomaga uchodźcom, niestety władze Ukrainy do tej pory nie przeprosiły za zbrodnie wołyńskie ukraińskich banderowców.
zorientowany
09:30, 2025-08-26
Pochodzący z Hedwiżyna ksiądz, proboszczem dużej...
Oby nie ,,dotykał,, polityki🙂
życzę
09:23, 2025-08-26
0 0
Podziwiam. Takie małe dzieciaczki i już umieją grać w szachy. Brawo.