Wydarzenie zostało zorganizowane w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju przy wsparciu i z udziałem burmistrza Goraja, Antoniego Łukasika. Przed publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież z Dziecięcych Zespołów Wokalnych działających przy gorajskim GOK-u pod opieką Diany Adamskiej, schola parafialna „Promyczki Świętego Bartłomieja” pod przewodnictwem ks. Pawła Krzaczka, a także na scenie zadebiutowała kilkuletnia Dagmara Małek. Nie zabraknąć zespołów zrzeszających osoby dorosłe, w tym Gminnej Orkiestry Dętej, Zespółu „Hosznianki”, Stowarzyszenia Biała Łada, kół gospodyń wiejskich z Goraja, z Zastawia i z Zagród oraz pań ze Stowarzyszenie Kobiet Goraja – Kobieta Aktywna. Zaprezentowały się również solistki Jadwiga Skoczylas, Janina Pydo i Grażyna Dolińska.
-Stawiamy sobie za cel podtrzymywanie tradycji i integrację między pokoleniową, bo na tej scenie występują i dzieci, i młodzież i osoby dorosłe i osoby starsze. To jest możliwość spotkania się z drugim człowiekiem, okazja do pokazania talentów mieszkańców naszej gminy, przypomnienia zwyczajów dla nas charakterystycznych, pokazanie bogactwa kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Z tego bogactwa chcemy czerpać, cały czas je powiekszać i przekazywać kolejnym pokoleniom - mówi dyrektor GOK w Goraju, Marta Miszczak - Najda.
/bilgoraj.com.pl/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bilgoraj.com.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Powiat biłgorajski. Ponad 3 mln zł dla PUP
Pytanie tylko skąd pochodzą składniki na te tanie produkty.
1
22:30, 2026-05-13
Absolutorium i wotum zaufania dla wójta Obszy
Ptak wróbel ,tak mnie w głowie zakręcił,że w szelągi wpadłam.Kupiłam walutu z ukrainu za przenicu.
Zielony ład
21:49, 2026-05-13
Co dalej z wozem bojowym dla OSP Korytków Duży?
Człowiek z niskin ilorazem inteligencji, osoba której utrzmanie się na powierzchni zalezy od tego komu palec włoży w dziórkę.
Fiut z Korytkowa
21:27, 2026-05-13
Nowe oświetlenie w Dereźni Solskiej i Zagrody
Obecny wójt do pięt Różyńskiemu nie dorasta. Czy to prawda że już kilkanaście osób skrzywdził zwalniając z pracy lub przenosząc?
Pomyłka wyborców
21:10, 2026-05-13