Na spotkaniach przedstawione zostały inicjatywy realizowane przez seniorów, efekty ich pracy, odbyła się dyskusja o problemach osób starszych w powiecie biłgorajskim i możliwych kierunkach wsparcia mobilizujących potencjał lokalny. -Gala przyczyniła się do propagowania dobrych praktyk zaangażowania seniorów, w tym działań i projektów wspierających aktywność społeczną i udział seniorów w życiu publicznym - podkreśla koordynator projektu, Monika Dominik z Fundacji "Bliżej Pasji".
Główne działania całego projektu to warsztaty, których celem będzie wyposażenie seniorów w wiedzę i kompetencje umożliwiające skorzystanie z mechanizmów partycypacyjnych, obywatelską senioralną kampanię edukacyjną, wizyty studyjne szlakiem aktywnych środowisk senioralnych oraz inicjatywy obywatelskie pn. Seniorzy dla społeczności. -Ponadto we Frampolu powstał obywatelski „Seniorklub”, a wszystko podsumowują gale partycypacji - dodaje Monika Dominik.
Istotą projektu jest też wzmocnienie współodpowiedzialności seniorów za sprawy lokalne i ukazanie korzyści płynących z angażowania się w życie publiczne. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Udział wzięło w nim 100 seniorów, a w organizowanych przez nich inicjatywach ponad 300 osób w wieku powyżej 60 lat.
Projekt „No i cóż, że wiek!” jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.
/red./
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz