Żołnierze mieszkali w szałasach z gałęzi splątanych sznurkami, nocowali w swoich codziennych ubraniach na „materacach” z liści. Na te tereny - przynajmniej częściowo kontrolowane przez Armię Krajową - Niemcy obawiali się wyprawiać, a miejscowi mieszkańcy określali je mianem „Wolnej Rzeczpospolitej”.
Historie z życia partyzantów poznali seniorzy z Aleksandrowa w ramach inicjatywy organizowanej w miesiącach lipiec - sierpień br. Upamiętnienie pamięci poległych, poznanie zasług ich życia, wpływ na społeczność lokalną to tylko niektóre tematy warsztatów edukacyjnych podczas wyjazdu edukacyjnego do Zwierzyńca i Zamościa. Wartości takie jak odpowiedzialność obywatelska, odpowiedzialność cywilna, rozwój społeczności lokalnej i współpraca z lokalnymi władzami to również tematy senioralnej inicjatywy. Ponad 30 osób oprócz nauki również bardzo dobrze się bawiło, odpoczywało i integrowało. W planach grupa inicjatywnej są już inne plany wyjazdowe i pomysły na rozwój społeczności.
Inicjatywa zrealizowana została w ramach projektu „No i cóż, że wiek!” współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020.
/red./
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz