Uroczystości rozpoczęły się przy remizie OSP w Biszczy, tutaj uformował się pochód dożynkowy, w którym udział wzięła orkiestra dęta, koła gospodyń wiejskich i zespoły śpiewacze działające na terenie gminy oraz starostowie dożynek, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy Gminy. Uczestnicy przeszli do kościoła parafialnego w Biszczy, gdzie uroczystej Mszy świętej, celebrowanej w podziękowaniu Bogu za łaski, rolnikom za trud, przewodniczył ks. Stanisław Bełz.
Czytaj także: Mieszkańcy Łukowej podziękowali za plony (FOTO)
-Przynieśliśmy dziś do naszej świątyni, owoce pracy na polach, ogrodach i sadach. Wraz z tymi owocami przynosimy cały trud związany z uprawą ziemi. Dziękujemy Panu Bogu za zbiory, które dzięki jego błogosławieństwu trafiły do spichlerzy, aby służyły do zabezpieczenia potrzeb. Chcemy też tym wszystkim dzielić się z bliźnimi, którzy oczekują naszej pomocy. Dziękujemy także rolnikom, z których pracy wszyscy korzystamy. Witam wszystkich zgromadzonych, witam starostów dożynek, władze gminy, delegacje wieńcowe, parafian oraz wszystkich gości. Dziękuję za obecność i przygotowanie dzisiejszej uroczystości. To pokazuje, że nie tylko umiemy prosić ale i dziękować, doceniać to co zostało nam dane i być wdzięcznymi - mówił kapłan.
Podczas Mszy świętej, dokonano obrzędu błogosławieństwa chleba i wieńców dożynkowych. -Co roku staramy się bardzo uroczyście obchodzić dożynki gminno - parafialne. Teren naszej gminy, to teren typowo rolniczy stad to duże święto i liczna obecność mieszkańców, kół gospodyń wiejskich, naszych zespołów. Ten rok jest szczególny, to czas pandemii i ograniczeń z nią związanych, więc i dożynki celebrujemy skromniej. Ale podtrzymujemy to dziękczynienie, by mieć w świadomości, że chleb i to co trafia na nasze stoły, to współdziałanie Bożej Łaski i Bożego Błogosławieństwa i pracy rolników. Mimo, że dziś część prac na roli i w gospodarstwie przejęły maszyny, nadal wiele zależy od sił pogody. Praca na roli jest bardzo piękna i wdzięczna ale tez trudna ciężka i wymagająca - podkreśla wójt gminy Biszcza, Zbigniew Pyczko.
Czytaj także: Dożynki gminno - parafialne w Obszy
Organizatorzy zrezygnowali w tym roku z części artystycznej święta plonów, nie było także stoisk z produktami regionalnymi czy pokazu sprzętu rolniczego.
/bilgoraj.com.pl/
Podpisano umowy na 9,9 mln zł. To finansowanie...
Tylko przy okazji niech zatrudnią w końcu geodeta powiatowego żeby później nie płakać ze coś nie pykło i niech skończą grę pozorów bo to już nie śmieszne.
Obajtek
12:17, 2025-05-16
Morawiecki, Czarnek i Obajtek w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)
Czy Pan Nawrocki wszystkim emerytom załatwi kredyt oprocentowany na 20%. Jak widać przy nim to nawet bank ma sumienie. Idealny kandydat.
Darek
10:20, 2025-05-16
Morawiecki, Czarnek i Obajtek w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)
Poziom tych wspierających Trzaskowskiego a raczej zapewne jednej osoby piszącej pod różnymi nickami jest poniżej wszelkiej krytyki. Ludzie mają swój rozum. Wiedzą kiedy żyło im się lepiej. Dlatego wygra Nawrocki.
Anna
10:04, 2025-05-16
Morawiecki, Czarnek i Obajtek w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)
Zjednoczona prawica ma także inne zasługi takie jak ograniczenie wszelkich praw w czasie covidu, zero kontroli na szprych która jak wiemy spowodowała mnóstwo udarów, rozkład służby zdrowia.. A dla tych co do miasta zadko jeżdżą także zakaz wstępu na cmentarze i do lasu. Ale ludzie pamięć mają słaba więc już nie pamiętają. Rozliczyć ich do cna zakłamane gęby i obłudnicy pasach się na naiwnych ludziach. Sumienia nie maja. Popis do wymiany
Ewa
09:24, 2025-05-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz