Nabożeństwo fatimskie to wspólnotowa modlitwa na którą składa się odmawianie różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, Msza święta i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Celebrowane jest na pamiątkę objawień Matki Bożej w Fatimie oraz na przebłaganie za grzechy i wymodlenie potrzebnych łask. Odprawiane jest trzynastego dnia miesiąca od maja do października. Wszystko na pamiątkę objawienia fatimskiego, czyli serii spotkań Maryi z dziećmi w portugalskim mieście Fatima. Trwały one od 13 maja do 13 października 1917 roku. Świadkami objawień była trójka dzieci Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos.
W kościele św. Jerzego, wynagradzano podczas niego Bogu za grzechy oraz modlono się o ustanie epidemii koronawirusa. -Prymas Tysiąclecia, kardynał Stefan Wyszyński, na beatyfikację którego oczekujemy, gdy koronował maryjny wizerunek w Starej Wsi koło Brzozowa mówił: "Matko Miłosierdzia, Ty jedyna po Bogu nadziejo nasza. Zbliżamy się do Ciebie, jak dzieci do najlepszej Matki. Z ufnością padamy przed Tobą i błagamy Cię pokornie, byś wyjednała nam u Syna swojego przebaczenie wszystkich naszych grzechów i łaski, o które Cię szczególnie prosimy. Tyle cudów za Twoim pośrednictwem Bóg dokonał na tym miejscu, tylu chorym wyprosiłaś zdrowie, tylu strapionym otarłaś łzy i pocieszyłaś ich zbolałe serca! Przeto i my mamy tę niezłomną nadzieję, że nas nie opuścisz" - mówił podczas homilii, ks. Hawro.
Jak podkreślał kapłan, trzeba dziś nam Matczynej pomocy. -Dlatego wpatrzeni w znak fatimskiej figury wołamy: Matko, przyjdź do nas. Prosimy Cię słowami Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego: „Święta Boża Rodzicielko, Święta Boża Karmicielko, Święta Panno nad Pannami, Matko Kościoła spojrzyj nam nas, przyjmij lud Twój, który z ufnością ku Tobie patrzy”. Dzisiaj, gdy wspominamy Twoje objawienia w Fatimie chcemy złożyć w Twoje dłonie całe nasze życie i wszystkie obowiązki, którymi jest ono wypełnione. Nade wszystko chcemy Ci złożyć nasze niepokoje i lęki, spowodowane pandemią koronawirusa. Zawierzamy Ci chorych i tych, którzy się nimi opiekują. Królowo nasza wśród cherubinów, usłysz pokorny głos z ziemi synów, co się do tronu Twojego wzbija, usłysz pokorne: zdrowaś Maryja! - dodał.
/bilgoraj.com.pl/
y Wierni07:54, 14.07.2020
Chroń nas Pani Jasnogórska od Pandemii
en który widzi15:44, 14.07.2020
Jedyny Pasterz w biłgoraju, świadom swojego powołania.
ntoni11:27, 15.07.2020
Polecam piosenkę ks. Hawro ułożoną z okazji kwarantanny
Posłanka Gromadzka w Sejmie: „Lęk przed obcymi” - to...
To proszę ich wziąść do siebie do domu... Skoro takie chęci są.
Max
10:26, 2025-07-10
Wicestarosta biłgorajski ma pytania do szefa MSWiA
A czemu gazeta usuwa komentarze co nie wygodne dla Beatki
Obiektywny
10:08, 2025-07-10
Wicestarosta biłgorajski ma pytania do szefa MSWiA
Co za durne przepychanki słowne. Zamiast sugerować, żeby ktoś kogoś zabierał do domu, namawiający niech się udadzą do psychiatry, ponieważ ich głupota sięga zenitu.
nie
08:25, 2025-07-10
Wicestarosta biłgorajski ma pytania do szefa MSWiA
Każdy członek platformy niech da przykład swojej chrześcijańskiej postawy i przyjmie do domu imigranta , a ci z PiS ukrainca
Odwagi
07:46, 2025-07-10