Zadanie "Rękodzieło ludowe na Roztoczu", to cykl imprez o charakterze edukacyjno - kulturowym. -Spotkania z szeroko pojętą kulturą ludową, rękodziełem, sztuką było ważnym wydarzeniem dla mieszkańców małego miasteczka, którzy na co dzień mają ograniczony dostęp do kultury. Realizacja zadań miała wprowadzić dzieci i młodzież w świat sztuki i muzyki lodowej - podkreśla Elżbieta Jamroz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie.
W projekt wydarzenia zaangażowani byli także lokalni twórcy. W tym Irena świst i Leon Kusiak. Irena świst swa przygodę z twórczością ludową, zaczęło się od wykonywania serwetek, następnie przyszedł czas na haft krzyżykowy. -Obrazy wykonywane przez nią z daleka wyglądają jak malowane farbami, dopiero z bliska widać, że są wyszyte nićmi - dodaje dyrektor Jamroz.
Podsumowanie projektu było także okazją do zaprezentowania twórczości Leona Kusiaka. To artysta rzeźbiarz z Józefowa, tworzący od ponad 40 lat. -Najczęstszymi tematami jakie poruszam to postacie świętych, choć nie stronę od twórczości świeckiej. Rzeźbię różne oblicza ludzkiego losu: starość, przemijanie, rozpacz czy macierzyństwo. rzeźba jest moją wielką pasją dzień bez rzeźbienia to dzień stracony - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl artysta.
W programie podsumowania projektu, znalazł się jest także koncert Kapeli Zwierzynieckiej oraz spotkanie pokoleń z Kołem Gospodyń Wiejskich z Majdanu Nepryskiego, połączone z degustacją lokalnych smakołyków. Projekt "Rękodzieło ludowe na Roztoczu" jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje. EtnoPolska".
/bilgoraj.com.pl/
Placówka w Biłgoraju pod szczególną ochroną? Chce tego
posłanka paulina matysiak niech da przykład i weźmie sobie ich do domu. Wioska dziecięca to nie przechowalnia strazy granicznej która nie wiedziec czemu pod osłona nocy zwozi podejrzanych osobników bo nie wiedzą co mają z nimi zrobić. Jak się mają czuć opiekunowie,wychowawcy i rodzice gdy nagle zostają obarczeni opieką nad ludźmi nieznanego pochodzenia i nie wiadomej przeszłości. Jak traktować urzędników,służby i wszelkie osoby które wydaja takie decyzje niszcząc jednocześnie obecny porządek.Przecież to zwykłe działania na szkodę państwa i jego obywateli.Przykładem niech bedą kraje europy zachodniej gdzie politycy doprowadzili do sytuacji że rdzenni obywatele ich państw stają sie powoli mniejszością. Polecam poczytać o planie Coudenhove -Kalergi.Może się niektórym oczy otworzą.
1
19:11, 2025-07-04
Uczczą pamięć ofiar rzezi wołyńskiej. Przed Starostwem
Wypisuje się o dwojgu niewinnych dzieciach z obcych krajów w Wiosce Dziecięcej, swój niszczy swojego, partia na partię, brak jakichkolwiek zahamowań . Taaaak !!!, trzeba takie kamienie stawiać , żeby uświadomić ludziom, co to jest nacjonalizm i do jakich strasznie złych zachowań prowadzi.
nie nacjonalizmowi !
17:18, 2025-07-04
Placówka w Biłgoraju pod szczególną ochroną? Chce tego
Może się mylę ale wygląda to na cenzurę w białych rękawiczkach.
Może
17:11, 2025-07-04
Placówka w Biłgoraju pod szczególną ochroną? Chce tego
W 100% popieram pismo Pani Poseł, jak tylko usłyszałam wypowiedź Beaty Strzałki dla jednego z lokalnych mediów od razu wiedziałam z czym to się będzie wiązać , właśnie z dręczeniem pracowników i wychowanków placówki . To jest niemoralne i nieetyczne ,ale co taka osoba jak Beata Strzałka może o tym wiedzieć ,jej partia macierzysta idzie po trupach do celu , nie mają żadnych skrupułów wobec nikogo nie zależnie czy jest to dziecko , kobieta , osoba starsza , osoba chora , im zależy aby ich było na wierzchu . I taka osobista rada jeśli będzie to czytać p. Strzałka , proszę pójść na cmentarz gdzie niedawno chowała pani Tatę i posprzątać to co tam jest bo wstyd na to patrzeć , na to nie ma czasu ale żeby szczuć na niewinne dzieci to jest czas , wstydziła by się pani!!!
Biłgorajanka
16:21, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz